Category

Akademia
05
Jul
2021

Erbim Fagu zyrtarisht pjesë e stafit teknik

Klubi i Futbollit Tirana njofton zyrtarizimin e trajnerit te moshave U-21, Erbim Fagu. Tekniku do të marrë drejtimin e ekipit U-21 por gjithashtu do të jetë edhe në funksion te ekipit të parë në rolin e ZV. trajnerit. Pas një eksperience si lojtar i spikatur, Fagu kthehet në shtëpinë bardheblu tashmë si pjesë e rëndësishme...
Read More
27
Jan
2021

U19 Kupa e Republikës: KF Tirana mund FK Partizanin dhe kualifikohet në finale

Është luajtur sot në Pezë Helmes gjysëmfinalja e Kupes për moshat Under-19, Partizani-Tirana. Koha e rregullt përfundoi në barazim me rrjetet e paprekura 0-0 duke cuar në gjuajtjen e 11-metërshave ku bardheblutë u treguan më të saktë se kundërshtari. Gjumsi , Musaj, Stafa, Kuka nuk gabuan përballë portierit kundërshtar duke siguruar kështu kualifikimin e Tiranës...
Read More
23
Jan
2021

Tirana U17-Vora fituese me 11-metërsha

Ndeshja çerekfinale e Kupës së Shqipërisë për U17 mes KF Tirana dhe akademisë së futbollit Vora shkoi në goditjen e 11-metërshave dhe të rinjtë nga Vora gabuan më pak se bardheblutë. Ishin miqtë që kaluan të parët në avantazh gjatë 90’ minutave të lojës me anë të Thanës në minutën e 61’ të ndeshjes. 13’...
Read More
23
Jan
2021

U19: Bardheblutë mposhtin Laçin për Kupë

Bardheblutë mposhtin Laçin për Kupë Është luajtur sot çerekfinalja e Kupës së Shqipërisë përballë KF Laçit, sfidë e fituar nga bardheblutë me rezultatin e pastër 2-0. Argel Avdiu shënoi i pari për Tiranën në minutën e 8’ të takimit. Pavarësisht tentativave të dy skuadrave, 19-vjeçarët e administruan mirë rezultatin duke shkuar në dhomat e zhveshjes...
Read More
21
Aug
2020

Akademia e Futbollit Tirana njofton startimin e seancave stërvitore

Akademia e Futbollit Tirana njofton startimin e seancave stërvitore si më poshtë: Moshat 2007-2008-2009- Ditën e Hënë, datë 24/08/2020 ora 17:00.U21- Ditën e Hënë, datë 24/08/2020 ora 09:30am.🔵- Akademia gjithashtu njofton se këtë sezon vjen risi edhe hapja e kampionatit U13 dhe U21 profesionist. 🔵- Ndërkohë të Hënën vazhdojnë regjistrimet e të gjithë të interesuarëve...
Read More
15
Aug
2020

“Akademia: Njoftim”

Akademia e Futbollit Tirana njofton startimin e seancave stërvitore si më poshtë: Moshat 2003-2004-2005- Ditën e Hënë, datë 17/08/2020 ora 17:00.Moshat 2002-2003- Ditën e Hënë, datë 17/08/2020 ora 20:00.Për grupmoshat U7, U9 dhe U11 stërvitja rinis në datë 24/08/2020. Ndërkohë të Hënën vazhdojnë regjistrimet e të gjithë të interesuarëve nga ora 17:00 deri në 20:00....
Read More
13
Aug
2020

Akademia e Futbollit Tirana, hap dyert për sezonin e ri

Ditën e Hënë, datë 17/08/2020, Akademia e Futbollit Tirana, hap dyert për sezonin e ri. Të gjithë personat e interesuar për t’u regjistruar apo të testohen në aftësitë e tyre sportive janë të lutur të dërgojnë një email me të dhënat e tyre (Emër, Mbiemër, Mosha, numër kontakti) në adresën: akademia@kftirana.al ose të paraqiten fizikisht...
Read More
14
Jul
2020

U17 C , mund Partizanin për play-off

U17 C mposhti ditën e djeshme, datë 12/07/2020, Partizanin në një ndeshje Play-Off me rezultatin 3-2. Të rinjtë e Tiranës nën drejtimin e trajnerit Besmir Jakupi, arritën të dominojnë bindshëm në fushën e lojës. Për bardheblutë shënuan Aldo Xhepa, Indrit Ndou dhe Artan Vogli. Ndeshja u zhvillua tek “Internacionali” në Pezë Helmes, pa praninë e...
Read More
14
Jul
2020

Lojtarët bardheblu pjesë e Kombëtares U-19

Andri Stafa, Omar Musai, Argel Avdiu dhe Aldi Gjumsi janë futbollistët bardheblu që do të grumbullohen ditën e Martë nga data 14 Korrik deri ne 17 Korrik me ekipin kombëtar U19. Kuqezinjtë drejtohen nga trajneri Nevil Dede i cili ka pikasur lojtarët e Akademisë Tirana dhe ka shprehur interes për ti pasur nën urdhrat e...
Read More
07
Jul
2020

U-19 dominojnë ndaj Kamzës duke u shpallur kampione

Tirana U19 fitoi kundër Kamzës U19, me një rezultat të thellë 4-1, duke u shpallur kështu si ekipi i Kategorisë Superiore për këtë grupmoshë. Takimi u zhvillua në Kompleksin e Ekipeve Kombëtare në Kamzë. Skuadra nën drejtimin e Alpin Gallos tregoi që në minutat e para të takimit se ishte e vendosur për fitore. Për...
Read More
1 2 3 4 5 6
Powered by Live Score & Live Score App