Category

Media
19
May
2020

KF Tirana i rikthehet fushës së blertë

Rikthehemi në fushë pas dy muajsh të vështirë pa futboll për shkak të Pandemisë botërore. Klubi ka marrë masat e duhura për zbatimin e protokollit zyrtar dhe grupi ka zbritur në fushë duke filluar menjëherë përgatitjet për rifillimin e kampionatit. E rinisim në Ballsh në 3 Qershor në 10 finale për të arritur synimin madhor....
Read More
13
May
2020

KF Tirana regjistron markën e saj

Legjislacioni Shqiptar, e konkretisht Ligji nr. 9947/2008, “Për pronësinë industriale,” i ndryshuar, mundson që emri i një biznesi të caktuar të regjistrohet si markë në Drejtorinë e Përgjithshme të Pronësisë Industriale. Klubi i Futbollit Tirana është tashmë institucion i cili gëzon regjistrimin e markes së tij. Pra, përdorimi pa autorizim i markës KF Tirana është...
Read More
13
May
2020

Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

Pas dakortësimit mes FSHF dhe Ministrisë së Shëndetësisë për rifillimin e seancave stërvitore individuale në datën 18 Maj, sot është zhvilluar një mbledhje në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit mes presidentëve të Klubeve të Kategorisë Superiore dhe Federatës ku është vendosur rifillimi i kampionatit në datën 3 Qershor. Deri në mbyllje të sezonit futbollistik...
Read More
06
Apr
2020

Arben Minga shpallet lojtari i shekullit

Një shekull histori dhe një numër shumë i madh ikonash bardheblu. Një çmim është shumë pak dhe të shumtë do të jenë emrat që do të vlerësohen në festën e 100 vjetorit. Jo vetëm kaq por cilido që ka kontribuar për fanellën bardheblu do të ketë një vend në historikun e ditëve festive që klubi...
Read More
10
Mar
2020

TË PREMTEN, BYLIS – TIRANA

🗓 Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 27-të e Kategorisë Superiore, FK Bylis – KF Tirana, të premten, datë 13.03.2020 në orën 14:00′ në stadiumin“Adush Muca”. Ndeshja do të luhet pa tifozë #forcatirona 📲 | FOLLOW on Instagram: www.instagram.com/kftirana.al
Read More
07
Mar
2020

Emmanuel Egbo: Duam të marrim maksimumin në çdo ndeshje

Laçi me mungesa? Nuk na hyn kjo në punë, e rëndësishme është loja që do bëjmë me Laçi dhe jo nëse kanë mungesa apo jo. Nuk shikoj ekipin kundërshtar, unë shikoj vetëm ekipin tim. Do futemi në fushë dhe do të përpiqemi të marrim maksimumin. Tirana do të paraqitet si në të gjitha ndeshjet e...
Read More
04
Mar
2020

TË DIELËN, TIRANA – LAÇI

🗓 Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 26-të e Kategorisë Superiore, KF Tirana – KF Laçi, të dielën, datë 08.03.2020 në orën 17:00′ në “Air Albania Stadium” #forcatirona 📲 | FOLLOW on Instagram: www.instagram.com/kftirana.al
Read More
27
Feb
2020

Emmanuel Egbo: Është ndeshja e rradhës për ne

Ecuria pozitive? “Nuk ndryshon asgjë, është ndeshje e radhës për ne. Do futemi në lojë, si në çdo ndeshje që kemi bërë deri tani. Është e njëjta ndeshje si me të tjerat”. Sa ndihet entusiazmi? “Lojtarët janë të qetë, nuk është ndeshja e parë që lojtarët luajnë një derbi. Lojtarët janë me këmbë në tokë dhe...
Read More
24
Feb
2020

Dalin në shitje biletat për ndeshjen e rradhës KF Tirana – KF Partizani

Çmimet janë të njëjta me përballjen e parë të luajtur në “Air Albania” Pikat e shitjes: 1. Biletaria “Selman Stërmasi” 09:00-19:00 2. Dyqani FSHF tek “Rruga Elbasani” 10:00-18:00 3. Biletaria në krah të Neptun “9 Katëshet” 4. Ish-Fusha Aviacionit godina 14-15 “All in One” 5. Online https://ebileta.al 🔵 Shënim: Të gjithë personat e pajisur me abone sezonale...
Read More
24
Feb
2020

TË PREMTEN, TIRANA – PARTIZANI

🗓 Ndeshja e rradhës në kampionat, java e 24-të e Kategorisë Superiore, KF Tirana – FK Partizani, të premten, datë 28.02.2020 në orën 19:00′ në “Air Albania Stadium” #forcatirona 📲 | FOLLOW on Instagram: www.instagram.com/kftirana.al
Read More
1 2 3 30
Powered by Live Score & Live Score App