Category

Blog
18
Jul
2022

Press Conference | KF Tirana – HDK Zrinjski

Golat e pësuar në ndeshjen e shkuar ? Normalisht unë marr përgjegjësitë e mia dhe mendoj që mund të bëjmë më mirë.. Mund të kisha bërë me mirë të golat, dua te ndihmoj ekipin dhe nuk ndihem mirë kur nuk arrij ta bëj atë. Pritshmëritë ndaj sfidës? Normalisht tentojmë kualifikim, duhet të harrojmë ndeshjen e...
Read More
18
Jul
2022

Press Conference | KF Tirana – HSK Zrinjski

Gjendja e skuadrës? Gjendja është normale, sigurisht që nga ana psikologjike nuk ka vend për të menduar atë që ka ndodhur. Ndeshja vjen direkt pas një jave nga disfata që pësuam dhe mendoj që është gjëja e duhur pasi ndihmon të ajo të harrohet sa më shpejt. Mendoj qe psikologjia është ajo e duhura për të...
Read More
15
Mar
2021

Fletë nga ditari i një tifozi 15/03

Lumturia është aty për këdo që dëshiron ta ketë, por ajo që shpesh ne nuk arrijmë të shohim është menyra sesi ajo flluskon brenda nesh, gjithmonë në pritje që ta mbërthejmë aq fort sa mos i japim hapsirën të lëvizë diku tjeter. Të gjejmë lumturinë nuk është rastësore e as mund të pretendojmë sikur e...
Read More
10
Mar
2021

Fletë nga ditari i një tifozi 10/03

Mendja ime është e copëzuar për të gjitha ato aventura personale që kam kaluar për të mbërritur drejt dickaje të panjohur por të këndshme si dashuria që kam për ty. Kam me mijëra probleme të pazgjidhura që lidhen ngushtësisht me imazhe dhimbjeje si dhe me imazhe plot kënaqësi. Mendja e pavëmëndshme, teksa do të jetë...
Read More
05
Mar
2021

Fletë nga ditari i një tifozi 05/03

Të shkruash për ty nuk është e lehtë. Të shkruash për emocionet që ndajmë bashkë bëhet akoma edhe më e komplikuar. Të shkruash për kujtimet…edhe më e veshtirë. Shpesh nuk arrijmë të shohim se jemi rezultat I së shkuarës. Tirona duhet me patjetër të ndjekë linjën e traditës pasi e jashtmja edhe e brendshmja jonë do të ndryshonte...
Read More
01
Mar
2021

Fletë nga ditari i një tifozi 01/03

E kisha ndjenje te brendshme se dielli i se Shtunes do te rrezellinte permbi Tiron me shume se ne cdo qytet tjeter. Po qendroja ne qetesi edhe po perserisja te njejten lutje derisa nje pellumb i bardhe fluturoi mbi koken time. Aty vulosa fitoren e Klasikes dhe karikova shpirtin per nje kthese te fuqishme e...
Read More
25
Feb
2021

Fletë nga ditari i një tifozi 25/02

Të jesh Tirana, ose ashtu siç na e do zemra “Tirona” është vetëpërmirësim i përhershëm. Krenari e përparimit edhe në ditet kur duket se drita në fund të tunelit është e largët. Tirona është një koncept i rrënjosur, i përparuar në një formulë plot të panjohura, por me të vetmen zgjidhje të ekuacionit; perfeksion! Të...
Read More
06
Jun
2016

Maddison will learn from casino mistake

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine. I am so happy, my dear friend, so absorbed in...
Read More
06
Jun
2016

Giggs: James ‘streetwise’ over injury

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine. I am so happy, my dear friend, so absorbed in...
Read More
06
Jun
2016

Gerrard would’ve ‘loved’ to play for Klopp

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Curabitur blandit tempus porttitor. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum...
Read More
1 2
Powered by Live Score & Live Score App