Category

Kryesore
03
Dec
2021

Press Conference 3/12/2021 Egnatia-KF Tirana

Trajneri Orges Shehi foli sot përpara kamerave në intervistën për shtyp në prag të ndeshjes Egnatia-KF Tirana qe do te luhet diten e neserme ne 13:45 ne stadiumin “Arena Egnatia” ne Rrogozhine. Tekniku u pyet për situatën në kampin bardheblu, ndeshjen e rradhës dhe situatën e renditjes. Mëposhtë deklarata e plotë e trajnerit: Ndeshja ndaj...
Read More
18
Sep
2021

Hoti: “Jemi të përgatitur maksimalisht. Në skuadër jam përshtatur shumë shpejt’”

Engjell Hoti ishte lojtari I cili doli përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KF Egnatia që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin “Selman Stërmasi”. Hoti u pyet për përshtatjen e tij në skuadër, sfidën e rradhës dhe objektivat. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit.  Si duket kampionati Shqiptar,...
Read More
18
Sep
2021

Shehi: “Ekipi është në gjendje të mire. Egnatia ka lojtarë cilësorë, mbetet për tu parë nesër.”

Trajneri bardheblu Orges Shehi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KF Egnatia që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin Selman Stermasi. Shehi u pyet për gjendjen e skuadrës dhe sfidën e nesërme. Mëposhtë deklarata e plotë e trajnerit: Si ka qene gjendja e skuadres gjate kesaj jave dhe...
Read More
10
Sep
2021

Lika: “Që në momentin që ne në uniformë kemi këtë stemë jemi të detyruar  që të japim maksimumin dhe të ndjekim objektivat.”

Ilion Lika ishte lojtari që doli në krah të trajnerit Shehi në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së parë të Kampionatit, KF Tirana-FK Skenderbeu. Portieri bardheblu u pyet për startimin e kampionatin, kontigjentin dhe objektivat e sezonit. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit. Formacioni – Nuk e di akoma nëse jam titullar apo...
Read More
10
Sep
2021

Shehi: “Do të jetë një kampionat me shumë rivalitet. Ne jemi tek klubi më i titulluar në vend, objektivi ynë është i qartë.”

Trajneri Orges Shehi foli sot në një interviste për shtyp në prag të ndeshjes së parë të sezonit, KF Tirana-FK Skenderbeu, që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin Selman Stërmasi. Shehi u pyet për situatën në kamp, kontigjenti, formacioni dhe objektivat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit. Nuk është njësoj të marrësh...
Read More
05
Jul
2021

KF Tirana nis zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri

Stadiumi “Selman Stërmasi” hapi sot zyrtarisht dyert për ekipin e parë të Tiranës e cila startoi sot seancat stërvitore. Ndonëse akoma i paplotë, kontigjenti i ndodhur në Tiranë zbret sot në fushë për t’ju nënshtruar urdhrave të trajnerit Shehi. Ekipi nis kështu përgatitjet fizike për sezonin e ardhshëm futbollistik 2021/2022 #nejemitirona #forcatirona
Read More
05
Jul
2021

Florjan Pergjoni vishet bardheblu!

Florjan Pergjoni vishet bardheblu! Tashmë në rreshtimin e bardhebluve shtohet edhe emri i Florjan Pergjoni. 24 vjeçari vjen si një përforcim me shumë vlera i repartit të mbrojtjes për 3 sezonet e ardhshme. Futbollisti pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitjen e rradhës.
Read More
05
Jul
2021

Realf Zhivanaj tek KF Tirana.

Afrimi tjetër i këtij sezoni është Realf Zhivanaj. Qëndër-mbrojtësi ka patur pëlqimin e drejtuesëve dhe ka arritur dakordësinë për një bashkëpunim 2-vjeçar me klubin. 23 vjeçari vesh tashmë fanellën bardheblu dhe do të jetë në dispozicion të skuadrës dhe trajnerit Shehi. ⚪️🔵✍🏻
Read More
05
Jul
2021

Vesel Limaj tek KF Tirana!

Kampi bardh’ e blu njofton se ka arritur marrëveshjen me lojtarin Vesel Limaj. Klubi mirëpret mesfushorin i cili nënshkroi sot për dy sezonet e ardhshme. 24 vjeçari pritet t’i bashkohet skuadrës për të nisur stervitjen dhe përgatitjet për sezonin e ri. #mirësevjenVeselLimaj #midfielder #newseason
Read More
05
Jul
2021

Erbim Fagu zyrtarisht pjesë e stafit teknik

Klubi i Futbollit Tirana njofton zyrtarizimin e trajnerit te moshave U-21, Erbim Fagu. Tekniku do të marrë drejtimin e ekipit U-21 por gjithashtu do të jetë edhe në funksion te ekipit të parë në rolin e ZV. trajnerit. Pas një eksperience si lojtar i spikatur, Fagu kthehet në shtëpinë bardheblu tashmë si pjesë e rëndësishme...
Read More
1 2 3 4 5 73
Powered by Live Score & Live Score App