Category

Kryesore
18
Aug
2022

Press Conference 18/08/2022 FK Kukesi-KF Tirana

Trajneri Orges Shehi doli sot ne konferencen e pare per shtyp te sezonit te ri 2022/2023 qe do te ngre siparin diten e neserme ne sfiden FK Kukesi-KF Tirana. Trajneri iu pergjigj pyetjeve te gazetareve dhe u shpreh se jane gati per te nisur rrugetimin e tyre kete sezon. Tekniku foli per demtimet, merkaton dhe...
Read More
11
Apr
2022

KF Skënderbeu-KF Tirana 0-4.Bardheblutë 16 pikë diferencë nga vendi i dytë

KF Tirana fiton 0-4 në transfertë ndaj KF Skënderbeu.Golat  u shënuan nga Xhixha 37′, Totre 64′ , Nikqi 69′, Seferi (p) 89′. Fitorja 0-4 e bardhebluve ka bërë që tani ata të çojnë në 16 pikë diferencën nga Laçi i vendit të dytë dhe kjo do të thotë që i duhen vetëm 3 fitore për...
Read More
06
Dec
2021

Press Conference 06/12/2021

Trajneri Orges Shehi foli sot perpara kamerave ne konferencen e rradhes per shtyp ne prag te ndeshjes KF Tirana-KS Kastrioti qe do te luhet diten e neserme ne oren 13:45 ne stadiumin “Air Albania”. Tekniku u pyet per situaten e skuadres, mungesat, perballja me Kastriotin etj. Meposhte deklarata e plote e trajnerit: Patjetër që fitorja...
Read More
03
Dec
2021

Press Conference 3/12/2021 Egnatia-KF Tirana

Trajneri Orges Shehi foli sot përpara kamerave në intervistën për shtyp në prag të ndeshjes Egnatia-KF Tirana qe do te luhet diten e neserme ne 13:45 ne stadiumin “Arena Egnatia” ne Rrogozhine. Tekniku u pyet për situatën në kampin bardheblu, ndeshjen e rradhës dhe situatën e renditjes. Mëposhtë deklarata e plotë e trajnerit: Ndeshja ndaj...
Read More
18
Sep
2021

Hoti: “Jemi të përgatitur maksimalisht. Në skuadër jam përshtatur shumë shpejt’”

Engjell Hoti ishte lojtari I cili doli përballë gazetarëve në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KF Egnatia që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin “Selman Stërmasi”. Hoti u pyet për përshtatjen e tij në skuadër, sfidën e rradhës dhe objektivat. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit.  Si duket kampionati Shqiptar,...
Read More
18
Sep
2021

Shehi: “Ekipi është në gjendje të mire. Egnatia ka lojtarë cilësorë, mbetet për tu parë nesër.”

Trajneri bardheblu Orges Shehi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes KF Tirana-KF Egnatia që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin Selman Stermasi. Shehi u pyet për gjendjen e skuadrës dhe sfidën e nesërme. Mëposhtë deklarata e plotë e trajnerit: Si ka qene gjendja e skuadres gjate kesaj jave dhe...
Read More
10
Sep
2021

Lika: “Që në momentin që ne në uniformë kemi këtë stemë jemi të detyruar  që të japim maksimumin dhe të ndjekim objektivat.”

Ilion Lika ishte lojtari që doli në krah të trajnerit Shehi në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së parë të Kampionatit, KF Tirana-FK Skenderbeu. Portieri bardheblu u pyet për startimin e kampionatin, kontigjentin dhe objektivat e sezonit. Mëposhtë deklarata e plotë e lojtarit. Formacioni – Nuk e di akoma nëse jam titullar apo...
Read More
10
Sep
2021

Shehi: “Do të jetë një kampionat me shumë rivalitet. Ne jemi tek klubi më i titulluar në vend, objektivi ynë është i qartë.”

Trajneri Orges Shehi foli sot në një interviste për shtyp në prag të ndeshjes së parë të sezonit, KF Tirana-FK Skenderbeu, që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin Selman Stërmasi. Shehi u pyet për situatën në kamp, kontigjenti, formacioni dhe objektivat. Më poshtë deklarata e plotë e trajnerit. Nuk është njësoj të marrësh...
Read More
05
Jul
2021

KF Tirana nis zyrtarisht përgatitjet për sezonin e ri

Stadiumi “Selman Stërmasi” hapi sot zyrtarisht dyert për ekipin e parë të Tiranës e cila startoi sot seancat stërvitore. Ndonëse akoma i paplotë, kontigjenti i ndodhur në Tiranë zbret sot në fushë për t’ju nënshtruar urdhrave të trajnerit Shehi. Ekipi nis kështu përgatitjet fizike për sezonin e ardhshëm futbollistik 2021/2022 #nejemitirona #forcatirona
Read More
05
Jul
2021

Florjan Pergjoni vishet bardheblu!

Florjan Pergjoni vishet bardheblu! Tashmë në rreshtimin e bardhebluve shtohet edhe emri i Florjan Pergjoni. 24 vjeçari vjen si një përforcim me shumë vlera i repartit të mbrojtjes për 3 sezonet e ardhshme. Futbollisti pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitjen e rradhës.
Read More
1 2 3 72
Powered by Live Score & Live Score App