Category

Lajme
09
Aug
2020

Champions League : Tirana përballet me Dinamo Tbilis

Është hedhur sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës shorti për turin e parë të Champions League.Goglat përcaktuan që KF Tirana do të përballet me Dinamo Tbilis (Gjeorgji).Për shkak të situatës globale, Uefa ka vendosur që tre turet e para të zhvillohen me ndeshje teke. Uefa pritet të përcaktojë datën 18/19 Gusht dhe orën...
Read More
08
Aug
2020

Uefa përcakton kundërshtarët e mundshëm të KF Tirana në Champions League

Ditën e Dielë në orën 12:00 do të hidhet shorti i Champions League në Nyon të Zvicrës. Uefa ka përcaktuar që KF Tirana të pozicionohet në Grupin 4 dhe kundërshtarët e mundshëm të bardhebluve janë:FC Astana (Kazakistan)Qarabag FK (Azerbajxhan)Maccabi Tel-Aviv FC (Izrael)FC Dinamo Tbilisi (Gjeorgji)
Read More
05
Aug
2020

KF Tirana me aplikacion të dedikuar për tifozët bardheblu

KF Tirana sjell risi në platformën online të transmetimit të lajmit dhe jo vetëm. Bardheblutë shënojnë sërish standartin duke krijuar një aplikacion për të gjithë tifozerinë e saj. Një dritare në telefonin tuaj që është vetëm një klikim larg informacionit të saktë, të shpejtë dhe të sigurtë. #wearetirona Shkarko AplikacioninPlayStore: https://bit.ly/2Esl2VZAppStore: https://apple.co/3ifKaxT
Read More
01
Aug
2020

Batha: “Ta marrim dhe Kupën, Tirana zgjedhja parë në Shqipëri”

Si duket finalja e Kupës sapo pasi ke fituar titullin? Finalja e Kupës mbetet për tu fituar. Normalisht meriton vlerësim maksimal nga ana jonë dhe shpresoj ta arrijmë me sukses. Si pjestar i dhomave të zhveshjes dhe një lider i skuadrës. Si është fryma në skuadër? Padiskutim që do japim maksimumin dhe do e vlerësojmë...
Read More
01
Aug
2020

Egbo: Nëse shqiptarët do ishin rracistë, unë nuk do isha trajner i Tiranës

Trajneri bardheblu, Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prag të finales së Kupës ka sqaruar edhe një herë debatin për rracizmin, objektivin për Kupën si dhe arritjen si trajneri parë afrikan që fiton një titull në Europë. Para një finale Kupe, sa e do Tirana këtë trofe? E kemi vlerësuar maksimalisht. Cunave i kam...
Read More
31
Jul
2020

Tirana madhe, titulli është në shtëpi tani

Ka përfunduar zyrtarisht kampionati futbollistik 2019-2020, me Tiranën kampione e zyrtarizuar dy javë përpara fundit të kampionatit. Ditën e Mërkurë bardheblutë kanë gritur në qiell trofeun e kampionit dhe stafi teknik, drejtues e futbollistët kanë marrë medaljet e kampionit në një ceremoni ku kanë munguar tifozët për shkak të situatës pandemike.
Read More
29
Jul
2020

Qyteti vishet bardheblu

Klubi i Futbollit Tirana, në pamundësi të organizimit të një feste të përbashët, ka veshur qytetin me ngjyrat bardheblu. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë vendosur dekorime me simbolet e klubit që do të qëndrojnë përgjatë gjithë ditës së kurorëzimit zyrtar të Tiranës Kampione. Krahas këtyre dekorimeve, klubi do te dhurojë për të gjithë tifozët...
Read More
28
Jul
2020

Ndeshja fundit e kampionatit

Te merkurën datë 29/07/2020 përballja e fundit e kampionatit KF Tirana- FK Bylis. Tirana zbret ne fushë si kampione e vendit për sezonin 2019-2020 në ditëlindjen e saj të 100-të.Duke marrë shkak nga situata e pazakontë e pandemisë COVID-19, të gjitha organizimet e menduara për festën e përbashkët të këtij viti jubile do të zhvendosen...
Read More
27
Jul
2020

Rinovon Agustin Torassa

Agustin Torassa vijon bardheblu. Lojtari ka arritur dakordësinë me klubin për zgjatjen e kontratës. Mesfushori me tipare sulmuesi është vlerësuar nga klubi për kontributin që ka dhënë në ndeshjet e luajtura dhe do të mbajë veshur fanellën bardheblu edhe në sezonin e ri.
Read More
27
Jul
2020

Titulli i Akademisë…

“Në futbollin modern, ideja e një skuadre kampione me prodhim “bio” sikur erdhi duke u zhdukur. Klubi më i titulluar në Shqipëri zgjodhi një plan të ndërmjetëm, prodhim akademie me lojtarë të ardhur me vlera. Tirana sot është kampione e Shqipërisë për herë të 25-të në histori dhe janë 13 futbollistë të dalë nga akademia...
Read More
1 2 3 4 5 38
Powered by Live Score & Live Score App