Press Conference 13/12/2021 / FK Laci-KF Tirana

Ne prag te ndeshjes FK Laci-KF Tirana qe do te luhet diten e neserme ne stadiumin e Lacit ne oren 13:45, trajneri Orges Shehi foli perpara kamerave per situaten ne kamp, gjendjen e lojtareve dhe perballjen me rivalin e rradhes. Meposhte deklarata e plote e trajnerit:

Perballja me Lacin?- Ndeshje me shkallë vështirësie të lartë, Laçi ka ekip të mirë, ka lojtarë cilësorë dhe në javët e fundit ka bërë shumë mirë. Kundërshtari ka pikë më shumë në krahasim me fillimin e fazës së parë. Është ndeshje e vështirë, për shkak të cilësisë, ndryshimit dhe pikëve që ata kanë marrë.

Gjendja e skuadres?- Gjendja e skuadrës është e mirë, jemi stërvitur me përqendrim shumë të madh. Nuk kemi rikuperuar Xhixhën dhe Përgjonin, të tjerët janë të gatshëm.

Ndikon presioni ne skuader?- Nuk ndikohemi nga presioni, kundërshtarët kanë punën e tyre, por jemi të përqendruar vetëm te ajo që bëjmë ne. Në krahasim nga faza e parë, kemi bërë më mirë në 3 ndeshjet e para, kemi marrë 7 pikë.

Rivalet direkt?- Laçi është një rival i joni sa i përket cilësisë së skuadrës. Është me e lehtë të luash përballë rivalëve direkte, pasi ata luajnë futbollin e tyre. Problem do të jetë vetëm nëse nuk japim çfarë kemi.

Te perqendruar maksimalisht?- Nuk mendoj se duhet të kemi vetëkënaqësi, na presin shumë ndeshje. Është e vështirë të krijosh diktatin, por ne kemi bërë mirë. Nuk duhet të humbim asnjëherë përqendrimin dhe vlerësimin për kundërshtarin.

 

Powered by Live Score & Live Score App