Category

Lajme
18
Sep
2020

Europa League: Tirana përballë Young Boys ne fazën play-off

Në shortin e hedhur sot në Nyon të Zvicrës, goglat përcaktuan përballjen e KF Tirana me skuadrën Young Boys. Ndeshja do të luhet në Zvicër. Skuadra do të përgatitet me impenjim maksimal për këtë përballje të fortë qe fati i rezervoi. #forcatirona⚪️🔵
Read More
14
Sep
2020

Të Martën, miqësore kundër Vllaznisë

Të Martën, tjetër miqësore kundër VllaznisëDitën e Martë, në orën 17:00, KF Tirana do të zhvillojë miqësoren e rradhës në stadiumin “Selman Stërmasi” përballë Vllaznisë së Shkodrës.Pas miqësores ndaj Apolonisë, kjo është ndeshja e dytë që stafi teknik ka kërkuar për të ti dhënë ngarkesën e duhur lojtarëve, por gjithashtu për të parë më mirë gjëndjen...
Read More
13
Sep
2020

Presidenti Halili: “Jam optimist në zgjidhje të shpejtë të situatës”

Tema kryesore e momentit në futbollin shqiptar, është bojkoti që klubet e Kategorisë Superiore i kanë bërë sezonit të ri futbollistik, deri në miratimin e katër pikave që Liga i ka kërkuar Qeverisë. Presidenti Refik Halili, i ftuar në studion televizive të “Syri TV” është shprehur optimist për zgjidhen e situatës. “Kam besim që kërkesat...
Read More
30
Aug
2020

Egbo: Superkupa synimi ynë, jo për hakmarrje

Trajneri Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prag të Superkupës së Shqipërisë që do të luhet ditën e Hënë në orën 20:00 në “Elbasan Arena” përballë Teutës, është shprehur që kërkon ta fitojë këtë trofe, por pa menduar aspak për hakmarrje pas asaj humbje në finale përballë Teutës. Skuadra është gati dhe duhet ta...
Read More
28
Aug
2020

Shorti i Tiranes për kalendarin e sezonit 2020-2021.

Është hedhur sot në orën 11:00 në ambjentet e stadiumit “Air Albania” shorti për kalendarin e sezonit futbollistik 2020-2021. KF Tirana e nis sezonin e ri me dy ndeshje në shtëpi përballë Kukësit dhe Teutës. Ndërkohë sfida ndaj Partizanit do të luhet në javën e gjashtë të kampionatit. KF Tirana uron rikthimin sa më të...
Read More
27
Aug
2020

KF Tirana ndër klubet më të titulluara të shekullit të 21-të.

Ky vit jubile dhe titulli i 25-ë kampion i fituar këtë sezon e ka futur Tiranën në listën e 30 klubeve më të titullara të shekullit të 21-të.Në renditjen e përcaktuar nga “transfermarkt”, bardheblutë numërojnë gjatë këtyre 20 viteve 21 trofe të fituar (6 kampionate 6 kupa dhe 9 Superkupa) dhe renditen në vendin e...
Read More
24
Aug
2020

Ekipi i rezultuar negativ ne testin COVID-19, stervitet ne prag te ndeshjes me Red Star.

Klubi i Futbollit Tirana pas kryerjes së tamponëve konfirmon se rezultatet e të gjithë personave mbi të cilët u krye kjo analize, rezultuan NEGATIVE. Ekipi është gati për të zhvilluar sfidën e raundit të dytë kualifikues kundër FC Red Star. Pas përfundimit të seancës stërvitore te orës 19:00 sic ishte planifikuar, ekipi do të grumbullohet...
Read More
10
Aug
2020

Hidhet shorti për turin e dytë kulifikues

Eshte hedhur sot ne Nion te Zvicres shorti per turin e dyte ne kualifikueset e Liges se Kampioneve. Fituesja e ciftit Dinamo Tbilisi – KF Tirana do te prese ne daten 25- 26 gusht, fituesen e ciftit Crvena Zvezda – Europa FC.
Read More
09
Aug
2020

Egbo : Respektojmë kundërshtarin, objektiv kalimi i turit

Trajneri bardheblu vlerëson kundërshtarin në Champions, duke theksuar faktin se janë në aktivitet, duke theksuar se gjithashtu shprehet që Tirana është ende në merkato dhe po punon të afrojë lojtarët e duhur për realizimin e objektivit, që është kalimi i turit.“Të gjitha skuadrat që kanë dalë kampione këtë sezon janë ekipe shume të forta. Ne...
Read More
09
Aug
2020

Presidenti Halili optimist: “Për klubin short i mirë”

Presidenti Halili optimist: “Për klubin short i mirë” Ndihem vërtet mirë, madje jam i qetë. Edhe pse ka pandemi futbolli vazhdon. Është lehtësim fakti që të vazhdojmë të rrespektojmë ato rregulla që ka vendosur Uefa si edhe Federata Shqiptare për futbollin. Kisha pritshmëri për shortin. Më tepër u gëzova për këtë përzgjedhje të fatit pasi...
Read More
1 2 3 4 38
Powered by Live Score & Live Score App