Day

October 29, 2017
29
Oct
2017

Tirana B – Ada Velipoje 6-0

Tirana B eshte rikthyer te fitorja duke kaluar pa probleme Aden e Velipojes. Ndeshja e lua jtur ne kompleksin “Skender Halili” ka sjelle nje festival golash per bardheblute e drejtuar  nga trajneri Krenar Alimehmeti. Jurgen Vrapi ka shenuar nje dopiete me penallti ne pjesen e pare nderkohe qe ne pjesen e dyte kane shenuar Alvi...
Read More
29
Oct
2017

Vllaznia U19 – Tirana U19 4-1

Te rinjte bardheblu jane mundur ne transferte perballe Vllaznise. Skuadra e drejtuar nga trajneri Sokol Bulku edhe pse ka patur si objektiv fitoren ne kete takim nuk ka mundur te shmange humbjen ne perballjen direkte per titull. Golin e vetem per bardheblute e ka realizuar Ibrahim Keqa ne minuten e 80. Pas javes se peste,...
Read More
29
Oct
2017

Vllaznia U17 – Tirana U17 3-1

Tirana e 17-vjecareve ka provuar shijen e humbjes ne Shkoder duke u mundur nga Vllaznia me rezultatin 3-1. Ndeshja e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” nuk ka sjelle per Tiranen rezultatin qe pritej. Skuadra e drejtuar nga Migen Memelli ka shenuar vetem nje gol me ane te Mateo Shanaj. Pas kesaj humbje, Tirana mban...
Read More
29
Oct
2017

Tomori – Tirana 0-2

Tirana ka marre nje tjeter fitore ne transferte duke regjistruar keshtu suksesin e gjashte rradhazi ne kampionat. Perballe Tomorit, bardheblute kane arritur te realizojne dy supergola ne pjesen e pare dhe mbyllur keshtu shume shpejt llogarite per kete takim. Ndeshja ka qene shume e luftuar ne minutat e para dhe Tomori ka kerkuar te mos...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App