Tomori – Tirana 0-2

Tirana ka marre nje tjeter fitore ne transferte duke regjistruar keshtu suksesin e gjashte rradhazi ne kampionat. Perballe Tomorit, bardheblute kane arritur te realizojne dy supergola ne pjesen e pare dhe mbyllur keshtu shume shpejt llogarite per kete takim.

Ndeshja ka qene shume e luftuar ne minutat e para dhe Tomori ka kerkuar te mos dale pa pike nga ky takim i luajtur ne stadiumin e Kucoves.

Ne minuten e 31’, kapiteni Erando Karabeci ka shenuar golin e pare pas nje goditje standarte jashte zones. 10 minuta me pas, Yunus Sentamu ka shenuar golin e dyte duke mbyllur me feste dhe qetesi pjesen e pare.

Ne pjesen e dyte Tirana ka administruar avantazhin duke mos pesuar gol serish per te gjashten ndeshje rradhazi dhe mbyllur serish me tre pike kete takim. 18 pike ne kampionat dhe vendi i pare tanime eshte hipotekuar nga bardheblute.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App