Category

U-17
24
Jun
2020

Luhet play-off, ja kundërshtarët e bardhebluve

Pas përfundimit të kampionateve për moshat 15, 17 dhe 19 vjeçare, skuadrat bëhen gati për të luajtur play-off. Duke respektusr skemën e përcaktuar në fillim të sezonit, pas përfundimit të ndeshjeve në grupet respektive, bardheblutë kanë njohur kundërshtarët e tyre. U15 KF Teuta – KF Tirana26.06.2020 | 10:00 | Kamëz U17 KF Tirana – Akademia...
Read More
21
Jun
2020

U17, “poker” ndaj Partizanit

KF Tirana U17 shpallet kampione e grupit A pasi ka mposhtur sot me rezultatin e pastër 4-0 Partizanin. Ndeshja e luajtur në “Selman Stërmasi” është dominuar totalisht nga djemtë e Muhametit të cilët kanë realizuar plot katër herë në portën e Partizanit.Meculi zhbllokoi i pari ndeshjen në minutën e 15’ të takimit. Bardheblutë shpërdoruan një...
Read More
26
Feb
2020

Tirana fiton Kupën e Shqipërisë U-17

Është luajtur sot finalja e Kupës së Shqipërisë për U-17 në stadiumin “Selman Stërmasi”, KF Tirana – KF Partizani sfidë e fituar me rezultatin e thellë 4-0. Djemtë e drejtuar nga Migen Memelli, dominuan të gjithë takimin, duke realizuar një gol në pjesën e parë dhe tre të tjerë në fraksionin e dytë, respektivisht dopjeta...
Read More
15
Sep
2019

U17/ Memelli e nis me tripletë

KF Tirana – KF Shkodra 3-0 Shënues: Bircaj 4’, Sina 60’, Qefalia 90’ Starton kampionati… Migen Memelli në drejtimin e Tirana U17 arrin fitoren e pastër në shtëpi përballë KF Shkodra me rezultatin 3-0. Loja nisi e shpejtë dhe bardheblutë  kaluan në avantazh 1-0 në minutën e 4’ me anë të Bircajt. Goli i shpejtë...
Read More
10
Dec
2017

Tirana U17 – Kukesi U17 1-1

Tirana e 17-vjecareve e ka nisur me nje barazim fazen e dyte te kampionatit. Bardheblute e vegjel te drejtuar nga Migen Memelli nuk kane mundur te marrin me shume se nje pike ne shtepi perballe Kukesit edhe pse kane zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire. Golin e vetem per Tiranen e 17-vjecareve e ka shenuar...
Read More
26
Nov
2017

Tirana U17 – Porto U17 3-1

Tirana e 17- vjecareve ka vijuar serine e fitoreve duke mundur me rezultatin 3-1 skuadren e Portos. Bardheblute e vegjel nen drejtimin e trajnerit Migen Memelli po zhvillojne nje kampionat fantastik. Golat ne kete fitore per Tiranen u shenuan nga Novaku ne minuten e 31’ dhe me pas Shanaj e Aga ne pjesen e dyte...
Read More
19
Nov
2017

Tirana U17 – Shkendija e Tiranes U17 1-0

Tirana e 17-vjecareve vijon ecurine rezultateve pozitive. Bardheblute e vegjel kane fituar sot perballe Shkendijes se Tiranes ne ndeshjen e luajtur ne kompleksin “Skender Halili”. Skuadra qe drejtohet nga Migen Memelli ka marre piket e plota nga kjo ndeshje fale golit te shenuar nga Alban Cejku ne minuten e 25 te pjeses se pare. Deri...
Read More
15
Nov
2017

Tirana U17 – Akademia AAS U17 8-0

Tirana e 17-vjecareve ka realizuar nje tjeter fitore spektakolare te dielen perballe skuadres Akademia AAS. Bardheblute e drejtuar nga Migen Memelli kane shenuar 8 gola dhe marre tre pike te rendesishme per objektivin titull. Tirana ka bere nje ndeshje fantastike duke shenuar nje festival golash. Tre gola u shenuan nga Muçi, dy te tjera Cejku...
Read More
05
Nov
2017

Partizani U17 – Tirana U17 1-1

Tirana e 17-vjecareve eshte ndalur ne barazim ne derbin me te kuqte e kryeqytetit. Skuadra e drejtuar nga Migen Memelli ka shenuar me ane te futbollistit Aldo Gjumsi por Partizani ka barazuar shifrat dhe takimi eshte mbyllur ne barazim. Ndeshja e luajtur ne Yrshek, ne fushen e Partizanit por bardheblute e drejtuar nga Migen Memelli...
Read More
29
Oct
2017

Vllaznia U17 – Tirana U17 3-1

Tirana e 17-vjecareve ka provuar shijen e humbjes ne Shkoder duke u mundur nga Vllaznia me rezultatin 3-1. Ndeshja e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” nuk ka sjelle per Tiranen rezultatin qe pritej. Skuadra e drejtuar nga Migen Memelli ka shenuar vetem nje gol me ane te Mateo Shanaj. Pas kesaj humbje, Tirana mban...
Read More
1 2
Powered by Live Score & Live Score App