Category

U-19
24
Jun
2020

Luhet play-off, ja kundërshtarët e bardhebluve

Pas përfundimit të kampionateve për moshat 15, 17 dhe 19 vjeçare, skuadrat bëhen gati për të luajtur play-off. Duke respektusr skemën e përcaktuar në fillim të sezonit, pas përfundimit të ndeshjeve në grupet respektive, bardheblutë kanë njohur kundërshtarët e tyre. U15 KF Teuta – KF Tirana26.06.2020 | 10:00 | Kamëz U17 KF Tirana – Akademia...
Read More
21
Jun
2020

U19, Goleadë dhe spektakël ndaj Partizanit

Tirana U19 kampione e grupit A. Ditë trofesh për Akademinë KF Tirana. Pas suksesit të U17, rradha është për U19 e drejtuar nga Migen Memelli për të mposhtur Partizanin. “Poker” edhe për bardheblutë e rinj të cilët realizuan të parët me anë të Stafës në minutën e 30 të takimit. Fraksioni i parë i lojës...
Read More
15
Sep
2019

U19/ Tirana “shpartallon” Akademinë AAS

KF Tirana – Akademia AAS 6-1 Shënues: Gjumsi 34’, 36’ 44’, Malo 54’, Pasmaciu 66’, Musai 80’ Të rinjtë “shpartalluan” ekipin e akademisë AAS së Shkodrës. Debutim edhe tek U19 për trajnerin Bledar Devolli i cili e nis në mënyrën më të mirë kampionatin. Disavantazh 0-1 dhe përmbysje me gjashtë gola, ku tre prej tyre...
Read More
10
Dec
2017

Tirana U19 – Kukesi U19 8-0

Tirana e 19-vjecareve e ka nisur me nje goleade fazen e dyte te kampionatit. Tete gola te shenuar ne porten e Kukesit kane sjelle jo vetem tre pike por dhe feste ne kompleksin “Skender Halili”. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane shenuar qe ne minuten e 3 me ane te Veriut qe ka dyfishuar...
Read More
26
Nov
2017

Tirana U19 – Porto U-19 6-1

  Tirana e 19-vjecareve ka fituar serish me goleade ne takimin e rradhes te zhvilluar dje ne “Skender Halili”. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane mundur skuadren e Portos me rezultatin 6-1 duke marre nje trepikesh mjaft te rendesishem ne garen per titull. Serine e golave ne kete fitore e hapi Veriu ne minuten...
Read More
19
Nov
2017

Tirana U19 – Shkendija e Tiranes U19 1-2

Tirana e 19 vjecareve eshte mundur ne shtepi nga skuadra e Shkendijes se Tiranes me rezutlatin 1-2. Bardheblute e drejtuar nga trajneri Sokol Bulku nuk kane mundur te marrin me te miren nga kjo perballje me nje rival direkt ne luften per titull. Golin e vetem per Tiranen e 19-vjecareve e ka shenuar Redi Veriu...
Read More
15
Nov
2017

Tirana U19 – Akademia AAS U19 5-1

Tirana e 19-vjecareve eshte rikthyer te fitorja pas dy rezultateve jo pozitive. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane kaluar pa veshtiresi Akademine AAS duke shenuar 5 gola dhe pesuar vetem nje. Te rinjte bardheblu kane shenuar fillimisht me Caken ne pjesen e pare dhe ne te dyten kane nisur festivalin e golave me Selenicen,...
Read More
05
Nov
2017

Partizani U19 – Tirana U19 2-1

Tirana e 19 vjecareve eshte mundur ne derbin e kryeqytetit nga Partizani. Skuadra e drejtuar nga trajneri Sokol Bulku ka shenuar vetem nje gol dhe pesuar dy ne perballjen me te rinjte e Partizanit. Golin e vetem per Tiranen e ka shenuar Ronaldo Zenuni  ne minuten e 24’. Pas kesaj humbje, Tirana humb disa kuota...
Read More
29
Oct
2017

Vllaznia U19 – Tirana U19 4-1

Te rinjte bardheblu jane mundur ne transferte perballe Vllaznise. Skuadra e drejtuar nga trajneri Sokol Bulku edhe pse ka patur si objektiv fitoren ne kete takim nuk ka mundur te shmange humbjen ne perballjen direkte per titull. Golin e vetem per bardheblute e ka realizuar Ibrahim Keqa ne minuten e 80. Pas javes se peste,...
Read More
22
Oct
2017

Tirana U19 – Akademia e Tiranes U19 2-0

Tirana e 19-vjecareve ka marre sot nje tjeter fitore te rendesishme ne shtepi duke kaluar pa probleme skuadren e Akademise se Tiranes. Bardheblute kane kaluar ne avantazh me ane te Klisman Cakes ne pjesen e pare dhe kane dyfishuar me Ibrahim Keqan ne minuten e 77’. Skuadra e drejtuar nga Sokol Bulku ka bere nje...
Read More
1 2
Powered by Live Score & Live Score App