U19 Kupa e Republikës: KF Tirana mund FK Partizanin dhe kualifikohet në finale

Është luajtur sot në Pezë Helmes gjysëmfinalja e Kupes për moshat Under-19, Partizani-Tirana. Koha e rregullt përfundoi në barazim me rrjetet e paprekura 0-0 duke cuar në gjuajtjen e 11-metërshave ku bardheblutë u treguan më të saktë se kundërshtari. Gjumsi , Musaj, Stafa, Kuka nuk gabuan përballë portierit kundërshtar duke siguruar kështu kualifikimin e Tiranës në finalen e Kupës së Shqipërisë ku do të përballet me Vllazninë U19.

Powered by Live Score & Live Score App