Tony Maveje grumbullohet me Kombetaren e Ugandes

Mesfushori Tony Maveje eshte larguar nga Shqiperia per tu grumbulluar me Kombetaren e Ugandes. Futbollisti bardheblu ka bere nje paraqitje mjaft te mire ne kete fillim kampionati dhe eshte kthyer ne nje nga lojtaret me te rendesishem ne formacionin e trajnerit Ze Maria.

Maveje eshte grumbulluar nga Uganda per dy ndeshjet kualifikuese perballe Ghanes dhe Kongos.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App