Tirana – Vllaznia 0-0

Tirana nuk ka mundur te marre me shume se nje barazim perballe Vllaznise. Bardheblute kane barazuar ne stadiumin e Lacit ne nje ndeshje qe Tirana e luante si pritese.

Bardheblute kane prodhuar pak para portes dhe ne mundesite e krijuara nuk kane mundur te gjejne golin duke bere nje hap fals dhe humbur mundesine per tu afruar me kreun e tabeles.

Faza e pare eshte mbyllur me kete barazim dhe pas nente ndeshjeve Tirana pozicionohet ne vendin e katert ne tabelen e klasifikimit me 14 pike te grumbulluara.

Ndeshja e rradhes do te luhet te dielen me Teuten ne “Selman Stermasi”, takim i cili do te nise fazen e dyte te kampionatit.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App