Tirana U19 – Akademia e Tiranes U19 2-0

Tirana e 19-vjecareve ka marre sot nje tjeter fitore te rendesishme ne shtepi duke kaluar pa probleme skuadren e Akademise se Tiranes. Bardheblute kane kaluar ne avantazh me ane te Klisman Cakes ne pjesen e pare dhe kane dyfishuar me Ibrahim Keqan ne minuten e 77’.

Skuadra e drejtuar nga Sokol Bulku ka bere nje paraqitje mjaft te mire duke marre dhe tre piket ne shtepi. Javen e ardhshme Tirana e 19-vjecareve do te perballet me Vllaznine ne Shkoder, ne nje perballje direkte me nje nga rivalet per titullin kampion.

Powered by Live Score & Live Score App