Tirana U17 – Porto U17 3-1

Tirana e 17- vjecareve ka vijuar serine e fitoreve duke mundur me rezultatin 3-1 skuadren e Portos. Bardheblute e vegjel nen drejtimin e trajnerit Migen Memelli po zhvillojne nje kampionat fantastik.

Golat ne kete fitore per Tiranen u shenuan nga Novaku ne minuten e 31’ dhe me pas Shanaj e Aga ne pjesen e dyte perkatesisht ne minutat 59’ dhe 74’.

Javen e ardhshme bardheblute e vegjel do te luajne ne shtepi perballe Kukesit, takim qe vlen per fazen e dyte te kampionatit te 17-vjecareve.

Powered by Live Score & Live Score App