Tirana – Turbina 2-0

Tirana ka marre fitoren e peste rradhazi ne kampionat duke mundur Turbinen ne “Selman Stermasi”. Dy gola te shenuar ne pjesen e dyte kane sjelle trepikeshin e rradhes qe forcon pozitat ne krye te tabeles se klasifikimit.

Ne pjesen e pare Tirana ka hasur veshtiresi per te gjetur golin duke tentuar te rrezikoj me Sentamun ne dy momene. Kaq nuk ka mjaftuar per te zhbllokuar rezultatin me mbrojtjen e skuadres nga Cerriku qe ka menduar te mbrohet me forca te shumta.

Ne pjesen e dyte ka qene Michael Ngoo ai qe ka gjetur golin e pare ne minuten e 60 dhe tre minuta me pas ka ardhur dhe dyfishimi ne ane te Greces. Deri ne fund te takimit Tirana ka qene kerkuese per te trefishuar shifrat por nje gje e tille nuk eshte realizuar.

Me kete fitore Tirana kryeson tabelen e klasifikimit me 15 pike. Ndeshja e rradhes do te luhet javen e ardhshme ne transferte perballe Tomorit.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App