Tirana – Skenderbeu 2-1

Tirana ka marre nje fitore te madhe ne “Selman Stermasi” duke mundur Skenderbeun me rezultatin 2-1. Bardheblute kane zhvilluar nje 90-minutesh spektakolar duke patur me vete me teper se gjashte mije tifoze qe ka dhuruar nje super atmosfere.

Ndeshja ka nisur me ceremonine e celebrimit ne fushe te Gentjan Muces qe ka shtuar emocionet dhe motivimin e skuadres. Me pas, vetem 15 minuta jane dashur per te gjetur golin e pare te shenuar ne menyre spektakolare nga Merveille Ndockyt.

Tirana ka patur edhe nje tjeter mundesi me Cissen por sulmuesi eshte treguar i sakte. Pjesa e pare eshte mbyllur me bardheblute me kerkues nderkohe qe ne pjesen e dyte Merveille ka dhuruar nje asist per Moise qe ka arritur te dyfishoj rezultatin duke sjelle qetesine dhe festen ne “Selman Stermasi”.

Skenderbeu ka nisur te kerkoj me teper dhe ka krijuar disa mundesi por golin e vetem te takimit e ka shenuar Latifi ne minuten e 86’.

Bardheblute kane administruar deri ne fund rezultatin duke marre tre piket dhe festuar me pas me tifozet ne shkallet e stadiumit.

Te shtunen ne oren 14:00 bardheblute do te luajne ndeshjen e rradhes me Luftetarin ne transferte.