Tirana – Pogradeci 6-0

Tirana ka fituar me nje tjeter goleade perballe Pogradecit duke shenuar gjashte gola ne shtepi. Tre pike, loje e bukur, gola dhe shume emocione ne “Selman Stermasi”. Bardheblute me ne krye trajnerin Ze Maria kane marre ate qe kane dashur ne kryeqytet, ne ndeshjen e fundit ne shtepi per kete vit.

Tre golat e pare u shenuan nga Yunus Sentamu ndersa Rei Qilimi, Grent Halili dhe Michael Ngoo kane kompletuar goleaden.

Bardheblute luajne te premten ndeshjen e fundit perballe Naftetarit per te vijuar rrugen drejt rikthimit ne Kategorine Superiore.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App