Tirana – Kukesi 1-2

Tirana eshte mundur te shtunen ne shtepi nga skuadra e Kukesit. Goli i shenuar nga Afrim Taku ne pjesen e pare eshte zhvleresuar nga golat e Pero Pejic dhe Izair Eminit ne pjesen e dyte. Ky takim nisi mire per bardheblute qe arriten te gjenin golin e avantazhit.

Ne pjesen e dyte miqte kane arritur te shenojne dy here nderkohe qe bardheblute kane patur nje mundesi te arte me Cisen dhe Nuriun qe nuk shfrytezuan nje aksion te bukur me Kolicin te vetem ne porte.

Pas kesaj humbje Tirana ka zbritur ne vendin e 5-te ne tabelen e klasifikimit pas 21 ndeshjeve te luajtuara me 27 pike te grumbulluara. Ne mesjave bardheblute do te luajne ne Kukes cerekfinalen e Kupes se Shqiperise ndersa te henen e ardhshme do te luajne ne “Selman Stermasi” perballe Partizanit.