Tirana – Flamurtari 0-0

Tirana ka barazuar ne shtepi me Flamurtarin ne nje ndeshje qe prodhoi pak raste per shenim. Ne pjesen e pare miqte nga Vlora ishin me kerkues se bardheblute qe ne kete takim vinin me shume mungesa titullaresh. Ne pjesen e dyte Tirana i ka shkuar shume prane golit me ane te Dajes dhe Bajramit por pa mundur te gjej avantazhin. Kjo ishte pika e pare per vitin 2017 ne kampionat duke lene pas periudhen negative me kater humbje. Ndeshja e rradhes do te luhet ne transferte dhe bardheblute do te perballen me Korabin te shtunen ne oren 14:00.

Ne kete takim Tiranes do ti rikthehen disa nga titullaret e munguar. Dorian Kerciku, David Domgjoni, Merveil, Moktar Cise dhe Erjon Hoxhallari do te jene te disponueshem ne ne forme per takimin e rradhes.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App