Tirana – Dinamo 0-2

Golat: Turdiu 30′, Cutra 60′

Formacioni: Caka, Domgjoni, Kavdanski, Doka, Kuka, Deliaj, Peci, Kadriu, Masato, Sorra, Malaj. U aktivizuan: Ed. Bakaj, Prendi, Sallaku, Alikaj.

Eshte mbyllur me fitoren e Dinamos ndeshja e kontrollit qe u zhvillua ne kompleksin “Skender Halili”. Trajneri Shkelqim Muca ka preferuar te aktivizoj lojtaret qe jane aktivizuar pak ne takimet miqesore dhe dy ndeshjet e para te kampionatit. Gjithashtu pjese e kesaj ndeshje miqesore qe ka patur vlera testuese kane qene edhe disa lojtare nga te rinjte. Neser ne miqesoren ndaj Kamzes, do te luajne titullaret per nje tjeter ndeshje kontrolli.

Tirana - Dinamo 0-2
Tirana – Dinamo 0-2

Tirana – Dinamo 0-2
Goals: Turdiu 30′, Cutra 60′

Lineup: Caka, Domgjoni, Kavdanski, Doka, Kuka, Deliaj, Peci, Kadriu, Masato, Sorra, Malaj. Also played: Ed. Bakaj, Prendi, Sallaku, Alikaj.

It ended with Dinamo’s triumph the testing match played at “Skender Halili” complex. Coach Shkelqim Muca preferred to activate players who have had less minutes at friendlies and past two official League matches. Also part of this friendly with testing values were some players from Youth Academy. Tomorrow, at the friendly against KF Kamza, the main squad will be tested in another match.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App