Skenderbeu – Tirana 1-0

Tirana eshte mundur ne transferte nga Skenderbeu me rezultatin 1-0. Nje penallti e paqene eshte akorduar nga gjyqtari Eldorian Hamiti dhe kjo ka sjelle me pas golin e Salihit dhe fitoren e vendasve.

Tirana ka bere nje ndeshje mjaft te mire te cilen mund ta kishte fituar nese Merveil do te ishte treguar i sakte ne mundesine e krijuar perballe Orges Shehit. Pas golit te pesuar, bardheblute kane provuar te barazojne por ka qene serish gjyqtari Hamiti ai qe i ka mohuar Tiranes nje 11-metersh te paster ne Kohen shtese si dhe nuk ka akorduar dy goditje denimi ne afersi te zones. Nje gjykim skandaloz i ka sjelle bardhebluve humbjen ne Korce.

Tirana luan te shtunen ne oren 17:30 perballe Luftetarit, ndeshjen e parafundit ne kampionat. Perballe bardhebluve do te jete skuadra e Luftetarit ne “Selman Stermasi”.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App