Shtyhet java e 10-te e Kategorise se Pare

Per shkak te reshjeve te shiut dhe situates se krijuar ne te gjithe vendin, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur te shtyje ndeshjet e javes se 10 ne Kategorine e Pare. Ndeshja e Tiranes ne transferte me Ilirine, e parashikuar te luhet neser nuk do te zhvillohet. Skuadra do te vijoj pergatitjet per takimin e rradhes, pavaresisht kushteve te motit.