Sedat Berisha vishet bardheblu

Sedat Berisha ka firmosur sot pasdite kontratën që e bën zyrtarisht pjesë të Tiranës. Berisha është përforcimi i rradhës për skuadrën bardheblu. Mbrojtësi 28-vjeçar në sezonin e fundit ka qënë pjesë e Vllaznisë ndërkohë që më parë ka luajtur për Shkupin dhe Shkëndijen e Tetovës.

Berisha ka firmosur një kontratë një vjeçare me opsion rinovimi dhe për sezonin pasardhës.