Percaktohet shorti per Kategorine  Pare, Tirana ne grupin B

Eshte hedhur shorti per Kategorine e Pare, sezoni 2017-2018. Tirana do te marre pjese ne Grupin B dhe ndeshja e pare per sezonin e ri do te luhet ne stadiumin “Selman Stermasi”, perballe Ilirise. Kampionati nis ne daten 16 shtator.

Ne kete grup bardheblute do te perballen me ekipet: Iliria, Bylis, Apolonia, Turbina, Naftetari, Tomori, Pogradeci, Shenkolli, Shkumbini.

Objektiv kryesor kete sezon eshte rikthimi ne Kategorine Superiore dhe per kete motiv skuadra do te perforcohet per te qene gati ne 16 shtator, dite ne te cilen nis Kategoria e Pare.

 

 

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App