Orji Kalu firmos per dy vite bardheblu

Mbrojtesi nga Nigeria, Orji Okabue Kalu eshte futbollist i Tiranes. Klubi ka firmosur marreveshjen 2-vjecare me lojtarin 25-vjecar qe te premten i eshte bashkuar skuadres ne stervitje. Kalu eshte nje futbollist premtues, pjese e Kombetares se Nigerise dhe vjen si nje perforcim me vlera per qendren e mbrojtjes.
Te shtunen futbollisti do te prezantohet ne ambientet e klubit.