Mesfushori Moise Nkounkou firmos 2-vite bardheblu

Mesfushori nga Kongo Moise Nkounkou ka nenshkruar sot nje marreveshje 2-vjecare me Tiranen. Te marten futbollisti nga Kongo mberriti ne Shqiperi per te nisur stervitjen me skuadren nderkohe qe sot ai ka firmosur marreveshjen qe e ben zyrtarisht bardheblu. Moise ka kryer fillimisht vizitat mjekesore dhe sot eshte ulur ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi” per te nenshkruar dhe me pas per tu prezantuar si perforcimi i rradhes per sezonin e ri. Moise luan ne rolin e mesfushorit me tipare sulmuese, eshte 20-vjec, pjese e rendesishme e Kombetares se Kongos dhe ka treguar ne pak dite vlerat e tij. KF Tirana i uron suksese mesfushorit ne 2 vitet e ardhshme bardheblu.

1~
2