Luftetari – Tirana 2-1

Tirana eshte mundur serish ne transferte perballe Luftetarit me rezultatin 2-1. Golin e pare e ka shenuar Eri Lamcja ne minuten e 57’ ndersa ne minuten e 74’ vendasit kane dyfishuar me Dejvi Bregun.

Pjesa e pare ka folur per bardheblute qe kane luajtur me mire se gjirokastritet por nuk kane mundur te gjejne golin me Moisen qe i vetem para portierit ka gjuajtur keq ne qender pa mundur ta dergoj topin ne rrjete. Pjesa e dyte ka pare menjehere Luftetaritn me kerkues dhe Tirana eshte ndeshkuar ne dy episode.

Bardheblute jane perpjekur te ndryshoj fatin e takimit duke shenuar ne minuten e 90′ me Moktar Cise. Ne minutat shtese Tirana eshte hedhur e gjitha ne sulm per te gjetur golin e barazimit por nuk ka mundur te bej nje gje te tille.

Ndeshja e rradhes qe do te jete dhe e fundit per fazen e trete te kampionatit, do te rikthej bardheblute ne “Selman Stermasi” perballe Vllaznise.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App