Lojtarët e KF Tirana u shpallën ditën e djeshme fitues të disa cmimeve.

Lojtarët e KF Tirana u shpallën ditën e djeshme fitues të disa cmimeve.

Respektivisht:
Ernest Muçi u shpall fitues i cmimit “Talenti i Vitit 2020”
Agustin Torassa u shpall fitues i cmimit “Mesfushori i Vitit 2020”
Idriz Batha, fitues i cmimit “Mesfushori i Vitit 2020”
Albi Doka fitues i cmimit “Mbrojtësi i djathtë i Vitit 2020”
Ilion Lika fitues i cmimit “Portieri i Vitit 2020”
Emannuel Egbo fitues i cmimit “Trajneri i Vitit 2020”

Të gjitha cmimet u kurorëzuan me trofeun “Topi i Artë” i cili ju dorëzua lojtarit Idriz Batha duke e shpallur atë lojtarin më të mirë të vitit 2020.
Krenarë që kampi bardheblu prodhon kaq shumë emra të cilët kontribuojnë në botën e sportit . Klubi i Futbollit Tirana uron të gjithë fituesit për cmimet mëse të merituara dhe i uron secilit suksese më tej në karrierën e tyre.

#nejemiTirona #identitetiTirona #topiiarte 🥇⚽️

Powered by Live Score & Live Score App