Laci U19 – Tirana U19  0-4

Tirana e 19-vjecareve ka fituar sot me goleade perballe Lacit ne transferte. Bardheblute e drejtuar nga Sokol Bulku kane bere cdo gje mire qe ne fillimin e pjeses se pare duke gjetur golin e pare me ane te Topallit ne minuten e 15’. Vetem 5 minuta me vone Veriu ka shenuar golin e dyte te takimit dhe dy minuta me pas te tretin per te fiksuar shifrat ne 0-3 qe ne minuten e 22’.

Bardheblute kane administruar avantazhin per te shenuar dhe golin e katert me ane te Bakaj ne minuten e 80’. Me kete fitore pas tre javesh, Tirana U19 numeron 7 pike  pas dy fitoreve ne transferte dhe nje barazimi ne shtepi.

Javen e ardhshme, te rinjte bardheblu do te perballen ne “Skender Halili” me Akademine e Tiranes.

Powered by Live Score & Live Score App