FC Tobol – KF Tirana 3-1

Formacioni: Bakaj, Turtulli, Deliaj, Teqja, Hoxhallari, Taku, Karabeci, Daja, Halili, Lika, Leuca. U aktivizuan: Lika, Moise, Merveil, Akua, Nuriu, Bajrami, Cise.

Tirana eshte mundur ne miqesoren e dyte te luajtur ┬áne Antalya te Turqise perballe skuadres se Tobolit nga Kazakistani. Bardheblute kane gjetur golin shume shpejt me Grent Halilin ne minuten e 12′ qe eshte treguar i sakte brenda zones. Ne fundin e pjeses se pare Bakaj ka pritur nje 11-metersh duke lene ne avantazh rezultatin. Ne pjesen e dyte kazaket kane shenuar ne minutat 72′, 78′ dhe 84′ duke permbysur rezultatin dhe fituar takimin. Ne kete ndeshje trajneri Josa provoi te gjitha lojtaret qe kishte ne dispozicion vec Domgjonit, Edes dhe Romualdit qe kishin disa probleme te vogla muskulare.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App