Derbi i Kryeqytetit FK PARTIZANI-KF TIRANA

Stadiumi “Air Albania” priti dje, datë 10/07/2020, derbin e kryeqytetit FK PARTIZANI-KF TIRANA. Një ndeshje që përfundoi me një barazim 1-1. Për të kuqtë shënoi Cordeiro (76’), ndërsa për bardheblutë Ernest Muci (90+2’). Në këtë sfidë përballë të kuqve, ekipi i Egbos ishte i plotë, ku pjesë e skuadrës ishin edhe Idriz Batha dhe Albi Doka të cilët rekuperuan kartonin në ndeshjen e kaluar perballë Kukësit. KF Tirana vazhdon të jetë në krye të renditjes me 7 pikë larg vendit të dytë. #forcatirona

Powered by Live Score & Live Score App