Akademia/ Dy fitore spektakolare per te rinjte bardheblu

Tirana U-19 dhe Tirana U-17 kane fituar pa veshtiresi sot ne takimet e javes se dyte. Skuadra e drejtuar nga trajneri Sulejman Mema ka mundur 3-2 skuadren e Akademise me golat e Jotit, Beshirajt dhe Bardhit.

Skuadra e 17-vjecareve bardheblu qe drejtohet nga trajneri Sulejman Mema ka fituar me rezultatin 5-2 perballe Akademise. Golat ne kete takim u shenuan nga Basha dhe Ismailgeci. I pari shenoi nje triplete dhe i dyti nje dopiete.

Te rinje e Akademise bardheblu e kane nisur me ritmin e duhur kampionatin e moshave.

 

U-19      Tirana – Akademia F 3-2

Shenues: Joti 27`, Beshiraj 47`, Bardhi 66` / Punavija 9` (11-m), Kazhani 80`

Tirana: Selgjekaj, Isaj, Zhivanaj, Kalemi (Bullari 78`), Burgaj, Joti, Keqa, Vrapi (Tamizi 59`), Bardhi (Xhepa 84`), Cceliku (Beshiraj 46`), Zenuni (Kodra 76`). Trajner: Sulejman Mema.

Akademia F: Ziri, Kocci, Qurdedi, Rika (Brahimlika 46`), Shehi (Llukaj 76`), Lutaj, Punavija, Gjakova (Rada 67`), Koka, Ahmeti, Xhafa (Kazhani 46`). Trajner: Ardit Bozo.

Gjyqtaret: M. Shabanaj, A. Zalla, I. Cani (Tirane)

Delegat: Saimir Brahja (Tirane)

Kartona te verdhe: Zhivanaj 9` / Gjakovba 28`, Rikaj 56`, Llukaj 84`

 

U-17

Tirana – Akademia F 5-2

Shenues: Basha 5`, Veria 15` 60`, Ismailgeci 44` 78`/ Xheka 27`, Cani 70`

Tirana: Mati, Dragoshi, Ismailgeci, Isha, Toro (Gjonmarkaj 41`), Ccelaga, Basha (Xhaferri 62`), Tabaku (Cceka 56`), Selenica (Cceku 58`), Selimi (Bakaj 41`), Veria. Trajner: Sulejman Mema.

Akademia F: Cceka, Haxhillari, Manellari, Xheka (Boja 58`), Koleci (Jahelezi 51`), Curi (Lako 62`), Tuci, Ballgjini, Daja (Peposhi 44`), Trokthi, Hoxha (Lila 51`). Trajner: Ardit Bozo.

Gjyqtaret: K. Zharkalli, M. Shazivari, L. Ziu (Tirane)

Delegat: Sajmir Brahja (Tirane)

Kartona te verdhe: Veria 24` / Tuci 24`, Curi 42`, Manellari 67`