Sulmuesi nigerian Emeka Emerun i bashkohet skuadres ne Zlatibor

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun ka mberritur sot ne mesdite ne resortin ku skuadra eshte grumbulluar ne Zlatibor. Ai do te jete pjese e Tiranes, pasi me pare eshte gjetur akordi per te nenshkruar nje kontrate. Emerun do te kryej neser testet mjekesore dhe me pas do ti bashkohet skuadres ne stervitje per te zyrtarizuar me pas marreveshjen qe e ben zyrtarisht bardheblu. Sulmuesi 21-vjecar ka bindur stafin teknik, qe ka ndjekur disa nga ndeshjet e fundit qe ai ka zhvilluar ne Serbi me skuadren e Sloboda Uzices. Emerun eshte produkt i shkolles se Bajern Mynih nderkohe qe para se te trasnsferohej tek Sloboda, ka luajtur ne Tunizi per dy sezone. Sulmuesi eshte prezantuar sot me skuadren dhe tani eshte akomoduar ne kampingun bardheblu ne Zlatibor.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App