Tirana – Shqiperia U-21 1-0

Tirana ka fituar miqesoren perballe Shqiperise se 21-vjecareve fale golit te shenuar nga Erando Karabeci. Bardheblute kane mundur kuqezinjte e vegjel te drejtuar nga Alban Bushi, fale nje penalltie te kthyer ne gol vetem dy minuta para fundit te pjeses se pare.

Duke shfrytezuar nderprerjen e kampionatit per shkak te ndeshjeve te kombetareve, trajneri Ze Maria ka pranuar ftesen e FSHF-se per zhvillimin e ketij testi miqesor te luajtur ne stadiumin “Selman Stermasi”.

Tirana ka bere nje paraqitje te mire duke arritur te marre nje tjeter fitore pas serise positive me fitore ne kampionat dhe Kupen e Shqiperise.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App