Tirana fiton Superkupen e Shqiperise

Tirana ka fituar per here te 11-te Superkupen e Shqiperise. Bardheblute kane mundur Kukesin me rezultatin 1-0 fale golit te shenuar nga Erjon Hoxhallari ne minuten e 90-te. Tirana e drejtuar nga Ze Maria, ne ndeshjen e pare sezonale ka bere gjithcka mire duke provuar dhe prodhuar loje e raste te shumta.

Kukesi ka qene i pafuqishem perballe Tiranes dhe te mos ishte per portierin Kolici, ndeshja do te ishte mbyllur me goleade bardheblu.

Me kete fitore, Tirana ka marre trofeun numer 11-te te Superkupes duke qene keshtu rekordme ne kete kompeticion ku ka fituar me shume se te tjeret.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App