Tag

lajme home
31
Oct
2020

Hoxhallari: “Ruajtja e titullit, detyrë më e vështirë.”

Hoxhallari, si është të kthehesh pas kaq kohësh  dhe të luash sërish futboll? Besoj se do të jëtë disi e vështirë në fillim, porndeshjet e Europës dhe miqësoret na kanë ndihmuar shumë dhe aktiviteti nuk ka munguar. A do të jetë I përballueshëm ky sezon I ngjeshur për futbollistët? Ne si lojtarë jemi të kënaqur...
Read More
17
Oct
2020

Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Ernest Muçi.

Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë e kontratës me Ernest Muçin. Pas një viti të suksesshëm me fanellën bardheblu, sulmuesi dhe presidenca kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin mes tyre edhe në sezonin e ri. Lojtari i rritur në kampin e kampionëve vazhdon të furnizoj sulmin në skuadrën e tij...
Read More
30
Sep
2020

Batha-“Do japim maksimumin dhe do zbatojmë detyrat e trajnerit. Besojmë dhe shpresojmë.”

A të frenon fakti që nuk luan që nga ndeshja me Teutën në superkupë? Nuk di të them nëse do jetë I njëjti fat. Nuk mund të komentoj gjatë mbi këtë. Me cfarë kam parë në stërvitje, mendoj se jam gati. Ju jep entuziazëm një ndeshje si kjo? Ndiheni I frenuar? Frenim jo, entuziazmi nuk...
Read More
30
Sep
2020

Egbo-“Është privilegj të luash në Play-Off. Do të japim maksimumin në fushë.”

Vetëm 24 orë përpara ndeshjen përballë Young Boys trajneri Emanuel Egbo dhe kapiteni Idriz Batha iu përgjigjën pyetjeve të gazetarëve. Trajneri Egbo në deklaratën e tij u shpreh se: Të nesërmën ju pret nje ndeshje e rëndsishme, është gati Tirana për 90 minuta lojë? Natyrisht që është e rëndësishime gjithashtu edhe e vështirë. Mendoj se...
Read More
29
Sep
2020

Batha- “Eshtë privilegj të luash në këtë nivel, jemi gati, shpresojmë të jemi mirë dhe të vendosur.”

Në prag të ndeshjes përballë Young Boys kapiteni Idriz Batha së bashku me trajnerin Emmanuel Egbo ju përgjigjën pyetjeve të gazetarëve. Për median kapiteni u shpreh se: “Jam mirë, besoj se e kam kaluar dëmtimin dhe jam në 95 përqind të formës. Është privilegj që të luash në këtë nivel sepse lojtarëve shqiptar nuk iu...
Read More
29
Sep
2020

Egbo- “Nuk i trëmbem kundërshtarit, shanset janë të barabarta”

Në prag të sfidës ndaj Young Boys, që do të zhvillohet në datën 1 tetor në Zvicër trajneri Emanuel Egbo, doli ditën e sotme në konferencën për shtyp para gazetarëve shqiptarë. Në prononcimin e tij, trajneri i skuadrës bardheblu, u shpreh si më poshtë: Eshtë një ndeshje e rëndësishme, si është gjendja e ekipit, ka...
Read More
21
Sep
2020

Zhvillohet mbledhja e LPF

Liga Profesioniste e Futbollit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme me anëtarët e saj, ku u diskutua për vijimin e bojktotit të kampionatit dhe katër kërkesat e drejtuara qeverisë. Mbledhja u drejtua nga Kryetari i Ligës, Edvin Libohova.Të pranishëm në këtë mbledhje ishin 10 përfaqësuesit e klubeve të Kategorisë Superiore. Në këtë takim të programuar,...
Read More
18
Sep
2020

Europa League: Tirana përballë Young Boys ne fazën play-off

Në shortin e hedhur sot në Nyon të Zvicrës, goglat përcaktuan përballjen e KF Tirana me skuadrën Young Boys. Ndeshja do të luhet në Zvicër. Skuadra do të përgatitet me impenjim maksimal për këtë përballje të fortë qe fati i rezervoi. #forcatirona⚪️🔵
Read More
14
Sep
2020

Të Martën, miqësore kundër Vllaznisë

Të Martën, tjetër miqësore kundër VllaznisëDitën e Martë, në orën 17:00, KF Tirana do të zhvillojë miqësoren e rradhës në stadiumin “Selman Stërmasi” përballë Vllaznisë së Shkodrës.Pas miqësores ndaj Apolonisë, kjo është ndeshja e dytë që stafi teknik ka kërkuar për të ti dhënë ngarkesën e duhur lojtarëve, por gjithashtu për të parë më mirë gjëndjen...
Read More
14
Sep
2020

Klubi i Futbollit Tirana njofton dy afrime të reja nga Akademia e Futbollit Tirana

Mbrojtësi i majtë Omar Musaj dhe portieri Marvin Kodra zyrtarizuan sot bashkimin e tyre me ekipin e parë për sezonin e ri. Mbrojtësi 18 vjecar dhe gardiani shtatlartë vijnë si një përforcim i mirë për skuadrën. I urojmë sukses me fanellën bardheblu.
Read More
1 2
Powered by Live Score & Live Score App