Marvin Turtulli firmos 3 vite per Tiranen

Mbrojtesi i talentuar Marvin Turtulli ka firmosur sot tre vite per Tiranen. Futbollisti i talentuar eshte zyrtarisht pjese e bardhebluve. Prej dy javesh ai eshte stervitur nen urdhrat e trajnerit Ilir Daja, nderkohe qe pas marreveshjes se firmosur ne ambientet e klubit bardheblu, Turtulli behet zyrtarisht pjese e skuadres jo vetem per sezonin e ardhshem por per tre vitet ne vazhdim. Marvin Turtulli eshte 21-vjec, luan ne qender te mbrojtjes dhe eshte aktivizuar me Dinamon sezonin e fundit duke qene nje nga lojtaret me te spikatur. Afrimi i tij ne skuader eshte nje investim i vlefshem per sezonin e ri por dhe per te ardhmen. Sot ai eshte prezantuar ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi” per te nisur zyrtarisht aventuren e re me Tiranen. KF Tirana i uron suksese mbrojtesit dhe ben me dije se ne ditet ne vazhdim do te kete disa perforcime me teper peshe qe do te prezantohen per te kompletuar skuadren.

13653301_1724861521103296_5932906707581539360_o

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App