Laçi –  Tirana 0-0

Tirana eshte ndalur serish ne nje tjeter barazim ne transferte. Bardheblute pasi barazuan ne Durres kesaj rradhe nuk kane mundur te gjejne golin as ne ndeshjen e rradhes perballe Laccit.

Ndeshja e luajtur te dielen ne mesdite ka prodhuar disa mundesi shenimi per Tiranen dhe nje 11-metersh te mohuar ne menyre skandaloze nga gjyqtari i takimit Remzi Sadiku.

Skuadra nuk ka mundur te gjej golin edhe pse ne disa mundesi te krijuara mund te kishte realizuar. Mungesat e shumta kane reduktuar forcen e grupit qe nuk ka mundur te marre me teper se nje pike ne transferte.

Ndeshja e rradhes per bardheblute do te luhet diten e shtune, 17 shtator, ne stadiumin “Selman Stermasi” perballe Kukesit.