Kupa: Tirana-Besëlidhja, prag ndeshja e parë çerekfinale

Tirana zbret sërish në fushë këtë mesjavë për turin çerekfinal të Kupës së Republikës. Ditën e enjte ora 17:00 në stadiumin Selman Stërmasi zhvillohet takimi i pare Tirana-Beselidhja . Bardheblutë vijnë në këtë çerekfinale si pjesë e grupit A pasi kanë eleminuar skuadrën e Shënkollit për 1/16 ku në takimin e parë Shënkolli-Tirana përfundoi 0-0 dhe në ndeshjen e kthimit në Kryeqytet , Tirana fitoi 4-0 me gola të Erando Karabeci 30′ , Ernest Muçi 38′, Winnful Cobbina 40′, Jurgen Çelhaga 41′ . Më pas në turin 1/8 Tirana eleminon Kastriotin e Krujes ku fillimisht fiton në Krujë me rezultatin 1-3 me gola të Marsel Ismailgeci 2′ dhe Muçi 15′ dhe 64′ dhe në ndeshjen e kthimit në stadiumin Selman Stërmasi fiton 4-0 me gola të Grent Halili 13′ , Mario Morina 17′, Mario Beshiraj 19′ , Eldis Kraja 33′ .

Powered by Live Score & Live Score App