KF Tirana fiton ndaj Bylis dhe kalon ne finale

Tirana ka fituar sot kundër Bylisit ndeshjen që e con në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë triumfuan me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Ernest Muci (6’) dhe Erjon Hoxhallari (25’). Skuadra pritet të njihet me kundërshtarin që do të ketë përballë në ndeshjen finale, e cila do të luhet në datë 02/08/2020.

Powered by Live Score & Live Score App