Hardy Binguila zyrtarisht bardheblu

Hardy Binguila eshte prezantuar sot ne ambientet e klubit duke u veshur zyrtarisht bardheblu. Mesfushori i talentuar nga Kongo ka marre numrin 10 ne fanelle pasi ka nenshkruar per tre vitet e ardhshme si lojtar i Tiranes. Binguila dje eshte bashkuar me skuadren ne stervitje dhe kete fundjave do te jete i gatshem per trajnerin Ze Maria.

“Jam i lumtur qe jam ketu dhe per aventuren e re. Tirana eshte nje klub i madh. Merveil me ka treguar per atmosferen e mire, futbollin cilesor dhe atmosferen qe krijojne tifozet. Mezi pres te luaj dhe premtoj me te miren time”.

Leave a Reply

Powered by Live Score & Live Score App