Category

U-19
27
Jan
2021

U19 Kupa e Republikës: KF Tirana mund FK Partizanin dhe kualifikohet në finale

Është luajtur sot në Pezë Helmes gjysëmfinalja e Kupes për moshat Under-19, Partizani-Tirana. Koha e rregullt përfundoi në barazim me rrjetet e paprekura 0-0 duke cuar në gjuajtjen e 11-metërshave ku bardheblutë u treguan më të saktë se kundërshtari. Gjumsi , Musaj, Stafa, Kuka nuk gabuan përballë portierit kundërshtar duke siguruar kështu kualifikimin e Tiranës...
Read More
23
Jan
2021

U19: Bardheblutë mposhtin Laçin për Kupë

Bardheblutë mposhtin Laçin për Kupë Është luajtur sot çerekfinalja e Kupës së Shqipërisë përballë KF Laçit, sfidë e fituar nga bardheblutë me rezultatin e pastër 2-0. Argel Avdiu shënoi i pari për Tiranën në minutën e 8’ të takimit. Pavarësisht tentativave të dy skuadrave, 19-vjeçarët e administruan mirë rezultatin duke shkuar në dhomat e zhveshjes...
Read More
07
Jul
2020

U-19 dominojnë ndaj Kamzës duke u shpallur kampione

Tirana U19 fitoi kundër Kamzës U19, me një rezultat të thellë 4-1, duke u shpallur kështu si ekipi i Kategorisë Superiore për këtë grupmoshë. Takimi u zhvillua në Kompleksin e Ekipeve Kombëtare në Kamzë. Skuadra nën drejtimin e Alpin Gallos tregoi që në minutat e para të takimit se ishte e vendosur për fitore. Për...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App