Category

U-15
24
Jun
2020

Luhet play-off, ja kundërshtarët e bardhebluve

Pas përfundimit të kampionateve për moshat 15, 17 dhe 19 vjeçare, skuadrat bëhen gati për të luajtur play-off. Duke respektusr skemën e përcaktuar në fillim të sezonit, pas përfundimit të ndeshjeve në grupet respektive, bardheblutë kanë njohur kundërshtarët e tyre. U15 KF Teuta – KF Tirana26.06.2020 | 10:00 | Kamëz U17 KF Tirana – Akademia...
Read More
13
Jun
2020

Rinis futbolli dhe tek moshat : Football Republic – Tirana 0-4

Ka rinisur sot futbolli edhe tek kategoritë e moshave. KF Tirana U15 është përballur me Football Republic ku ka fituar me rezultatin e thellë 0-4. Nga dy gola për secilën pjesë u shënuan nga bardheblutë e vegjël. Serinë e hapi Deis Sogani në minutën e 24’ të takimit. Gjashtë minuta më vonë dyfishoi Orsi Ageja...
Read More
23
Feb
2020

Fundjavë bardheblu

Pas fitores së ekipit të parë ndaj Kukësit, kanë ardhur në seri fitoret e moshave të Tiranës. U15 – Ekipi i drejtuar nga Indrit Agushi ka arritur fitore të thellë ndaj Lacit. Tre gola janë shenuar nga Ageja perkatesisht në minutat 5′, 34′ 41′ dhe 51′ Reci. U15 rënditen në vendin e dytë, tre pikë...
Read More
Powered by Live Score & Live Score App