Category

Lajme
03
Nov
2017

Ze Maria: Tiranen e duan dhe e urrejne, kjo na ben me te forte

Jemi perpara nje ndeshje te veshtire. Une kete e them perballe cdo kundershtari pasi te gjithe ekipet me te cilat perballemi duhen pergatitur me mobilizim maksimal. Bylis eshte nje skuader me e forte se te tjerat duke qene se ka fituar tre ndeshje, barazuar tre dhe nuk ka humbur ende asnje. Na duhet te gjejme...
Read More
01
Nov
2017

Per stadiumin bardheblu, per tifozet!

KF Tirana dergon nje ftese publike per te gjithe tifozet bardheblu. Ejani te qendrojme prane skuadres, te rikthejme entuziazmin dhe te nisim nje rrugetim drejt vendit ku na takon te jemi. Per nje atmosfere festive, per emocione te bukura, per te rimbushur stadiumin bardheblu, klubi ka vendosur te hape dyert falas per femijet nen 14...
Read More
01
Nov
2017

Te shtunen Tirana luan perballe Bylis, ne oren 14:00

Te shtunen Tirana luan ndeshjen e rradhes ne shtepi perballe Bylis, ne oren 14:00. Ne “Selman Stermasi”, bardheblute do te kerkojne fitoren numer shtate ne kampionat. #forcatirona
Read More
27
Oct
2017

Ze Maria: Kerkoj vetem maksimumin ne cdo ndeshje

Nuk kam thene ne asnje moment qe kampionati per ne eshte formalitet. Perkundrazi mendoj se duhet te ruajme perqendrim maksimal per te ruajtur ritmin dhe realizuar objektivat. Nuk e kemi patur te lehte keto ndeshje edhe pse kemi marre pike te plota. Ne fitoren e fundit kundershtari rrezikoi fillimisht dhe me pas ne shenuam ndaj...
Read More
18
Oct
2017

Te shtunen per nje tjeter fitore ne shtepi

Tirana luan ndeshjen e rradhes te shtunen perballe Turbines. Pas kater fitoreve te para ne kampionat, bardheblute do te kerkojne te ruajne ecurine pozitive ne “Selman Stermasi”. Ndeshja e rradhes luhet te shtunen ne oren 14:00. #forcatirona
Read More
17
Oct
2017

Skuadra vijon pergatitjet, Maveje rezervon rikthimin

Skuadra vijon pergatitjet intensive per ndeshjen e rradhes. Bardheblute kane zhvilluar sot dy seanca pergatitore ne kompleksin “Skender Halili” duke marre ngarkesen e nevojshme fizike per ne fundjave. Gjendja ne skuader eshte mjaft e mire dhe futbollistet nuk po kalojne probleme fizike. Per momentin mbetet jashte Hardy Binguila qe vijon riaftesimin nga demtimi muskular. Kete...
Read More
03
Oct
2017

Tirana – Shqiperi U-21

Te enjten pasdite, ne oren 17:00, Tirana luan nje ndeshje miqesore perballe Shqiperise U-21. Ky takim do te zhvillohet ne stadiumin “Selman Stermasi”.
Read More
1 37 38 39
Powered by Live Score & Live Score App