Category

Lajme
16
Dec
2017

Asjon Daja: Ta mbyllim me fitore ne shtepi

“Neser luajme me Pogradecin dhe eshte ndeshja e fundit per kete vit ne shtepi. Kundershtari meriton vleresim maksimal, pasi kane treguar se dine te luajne futboll te mire. Kupa?! Ndeshja ne Shkoder per ne kishte vlere vetem per kualifikim dhe jo per hakmarrje, pasi Kupen e shohim si nje mundesi per te treguar vlerat tona...
Read More
14
Dec
2017

Te dielen perballe Pogradecit

Tirana luan te dielen ndeshjen e rradhes ne kampionat. Bardheblute do te presin ne “Selman Stermasi” skuadren e Pogradecit. Ky takim do te luhet me dyer te mbyllura, pasi Komisioni i Disiplines dy jave me pare ka denuar Tiranen te luaj nje ndeshje pa tifoz.  Skuadra ka rinisur qe sot pergatitjet per kete takim qe...
Read More
11
Dec
2017

Te merkuren ne Shkoder

Ndeshja e kthimit per Kupen e Shqiperise luhet te merkuren ne oren 13:00. Dy jave me pare Tirana fitoi ne “Selman Stermasi” perballe Vllaznise me rezultatin 2-0, nderkohe qe kete te merkure ne “Loro Borici”, luhet ndeshja e kthimit. #wearetirona
Read More
08
Dec
2017

Karabeci: Rikthimi dhe Kupa objektivat e sezonit

“Jemi para ndeshjes se radhes dhe objektivi mbetet fitorja. Jemi te mobilizuar ne maksimum dhe te fokusuar per te dale me piket e plota nga transferta ne Fushe-Kruje. Gjate fazes se pare kemi pasur probleme me shume kundershtare, jo vetem me Ilirine ne startin e sezonit. Kjo vjen prej faktit qe shumica e tyre duan...
Read More
30
Nov
2017

Te shtunen Tirana luan kunder Ilirise se Fushe-Krujes

Te shtunen Tirana luan ndeshjen e rradhes ne kampionat. Bardheblute perballen me Ilirine ne transferte, takim i cili luhet ne oren 14:00.#forcatirona
Read More
17
Nov
2017

Ze Maria: Ndeshjet fitohen duke dhene shpirtin ne fushe

Kemi humbur sepse nuk luajtem te motivuar dhe nuk beme asgje nga cfare kishim pergatitur ne stervitje gjate javes. Lojtaret e kane kuptuar ate qe ndodhi dhe e rendesishme eshte qe u vjen turp per gabimet qe kane bere. Kemi diskutuar dhe e kemi analizuar humbjen me Bylisin. Nuk mund te lejoj me asnje skuader...
Read More
17
Nov
2017

Neser dalin ne shitje biletat e ndeshjes Tirana – Apolonia

Dalin neser ne shitje biletat e ndeshjes Tirana – Apolonia, takim qe do te luhet neser ne oren 14:00 ne stadiumin “Selman Stermasi”. Klubi ka vendosur te hape dyert falas per tifozet femra, pensionistet dhe femijet nen 14 vjec te shoqeruar nga prinderit. Perjashtim ben vetem tribuna A dhe B. – Biletat e ndeshjes Tirana...
Read More
15
Nov
2017

KF Tirana ne “Kupen Pavaresia 2017”

Federata Shqiptare e Futbollit organizon turneun e pervitshem “Kupa Pavaresia”, ne kuader te festimeve per festat e nentorit. KF Tirana si fituesja e Kupes se Shqiperise eshte ftuar te marre pjese ne kete turne qe kete vit do te zhvillohet ne Korce, ne daten 28 nentor. KF Tirana do te marre pjese ne kete turne...
Read More
1 34 35 36 37 38
Powered by Live Score & Live Score App