Category

Kupa e Shqiperise
31
Oct
2020

Egbo: “Objektivi ynë në cdo sezon është fitimi i Kupës dhe Kampionatit”

Mezi pritej fillimi i sezonit?  Po është e vërtetë, lajm I mirë për të gjithë, jo vetëm ne, por për këdo që meret me futboll. Edhe për klubet por edhe për tifozët. I kishte munguar të gjithëve, si nga ekrani edhe nga stadiumi. Lajmi më I mirë është arritja e mirëkuptimit mes qeverisë dhe federatës,...
Read More
15
Jul
2020

KF Tirana – KF Teuta, përcaktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Janë luajtur sot dy ndeshjet e kthimit gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë. Pas sigurimit të finales nga bardheblutë, për të dytin vit rradhazi, është përcaktuar dhe finalisti tjetër nga përballja Teuta – Kukësi.Kështu, ditën e Dielë, datë 2 Gusht 2020 në “Air Albania” luhet finalja e Kupës së Shqipërisë, KF Tirana – KF Teuta.
Read More
15
Jul
2020

Egbo: “Objektivi im është mbarëvajtja e ekipit”

Pas fitores me Bylisin që i siguroi skuadrës vendin në finalen e Kupës së Shqipërise, trajneri Emannuel Egbo u shpreh përpara kamerave si më poshtë: “Me këtë ndeshjen e sotme kemi arritur të bindim se ndeshja e parë nuk është lënë nga ne. Mendoj se me këtë ndeshje ju mbyllëm gojën gjithë atyre që na...
Read More
15
Jul
2020

KF Tirana fiton ndaj Bylis dhe kalon ne finale

Tirana ka fituar sot kundër Bylisit ndeshjen që e con në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë triumfuan me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Ernest Muci (6’) dhe Erjon Hoxhallari (25’). Skuadra pritet të njihet me kundërshtarin që do të ketë përballë në ndeshjen finale, e cila do të luhet në datë 02/08/2020.
Read More
13
Jul
2020

TIRANA – BYLIS | TË MËRKURËN

Ndeshja e kthimit në Kupën e Shqipërisë, raundi i 1/2, KF Tirana – FK Bylis , të mërkurën, datë 15.07.2020 në orën 17:30′ në stadiumin “Selman Stërmasi”. Ndeshja do të luhet pa tifozë #forcatirona
Read More
03
Jul
2020

Kupa: Përfundon gjysëmfinalja e parë FK Bylis – KF Tirana 2-1

U zhvillua ditën e djeshme ndeshja e rradhës mes KF Tirana-FK Bylis, për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Sfida u mbyll me rezultatin FK Bylis 2-1 KF Tirana. Në formacion u rreshtuan Lika, Doka, Muca, Hoxhallari, Ismajlgeci, Karabeci, Batha, Hasani, Halili, Cobbina, Dunga. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, ku lojtari Edon Hasani...
Read More
01
Jul
2020

Pragsfida FK Bylis – KF Tirana për gjysmfinalen e kupës se Shipërisë

Ndeshja e parë në Kupën e Shqipërisë, raundi i 1/2, FK Bylis – KF Tirana, të enjten, datë 02.07.2020 në orën 17:45′ në stadiumin “Adush Muça”. Ndeshja do të luhet pa tifozë #forcatirona
Read More
26
Jun
2020

Kupa: Hidhet shorti , në gjysëmfinale Tirana-Bylis

Është hedhur sot paradite në ambientet e stadiumit “Air Albania” shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.Goglat kanë rezervuar Bylisin si kundërshtarin e Tiranës. Ndeshjet do të luhen në 2 Korrik në Ballsh dhe 15 Korrik ndeshja e kthimit në Tiranë. forcaTirona #gjysmëfinaleKupe
Read More
23
Jun
2020

Bardheblutë zhvillojnë seancën e fundit stërvitore para takimit me Besëlidhjen

Skuadra ka zhvilluar sot në kompleksin “Skënder Halili” seancën e fundit stërvitore, në prag të ndeshjes së kthimit për Kupë që do të luhet ditën e Mërkurë në orën 16:30 në Lezhë përballë Besëlidhjes.Përballja e parë e luajtur në “Selman Stërmasi” përfundoi me shifrat 5-1 në favor të bardhebluve.Për këtë sfidë, trajneri Emanuel Egbo, duke...
Read More
22
Jun
2020

BESËLIDHJA – TIRANA, TË MËRKURËN

Ndeshja e kthimit në Kupën e Shqipërisë, raundi i 1/4, KS Besëlidhja – KF Tirana, të mërkurën, datë 24.06.2020 në orën 16:30′ në stadiumin “Besëlidhja”. Ndeshja do të luhet pa tifozë #forcatirona
Read More
1 2 3 6
Powered by Live Score & Live Score App