Category

Kryesore
16
Aug
2016

Sulmuesi i Kombetares se Gabonit i bashkohet Tiranes

Sulmuesi nga Gaboni Romuald Ntsitsigui ka mberritur pak dite me pare Shqiperi per t’u bashkuar pasdite me Tiranen ne stervitje. Futbollisti eshte pare dhe pelqyer nga stafi teknik. Romuald eshte 25-vjec, vjen nga kampionati i Gabonit dhe ne sezonin e fundit eshte aktivizuar me skuadren AS Mangasport. Luan ne rolin e sulmuesit dhe eshte pjese e...
Read More
29
Jul
2016

KF Tirana – OFK Beograd 1-0

Gol: Halili 74’   Formacioni (4-4-2) Bakaj, Taku, Turtulli, Domgjoni, Hoxhallari, Karabeci, Vucaj, Daja, Nika, Rajkovic, Markovic. U aktivizuan: Lika, Bajrami, Teqja, Papa, Kerciku, Halili, Gjino.   Tirana ka fituar miqesoren e fundit ne Serbi perballe skuadres se OFK Beograd. Grent Halili ka shenuar golin e vetem te takimit ne minuten e 74′ pas nje...
Read More
26
Jul
2016

KF Tirana – Novi Pazar 0-0

Formacioni: (4-4-2) Lika, Taku, Deliaj, Turtulli, Hoxhallari, Daja, Yamamoto, Karabeci, Kerciku, Vucaj, Noma. U aktivizuan: Bakaj, Domgjoni, Gjino, Bajrami, Halili, Nika. Tirana ka barazuar miqesoren e trete ne Serbi. Bardheblute jane perballur ne Zlatibor me skuadren e Novi Pazarit qe ne kete takim eshte paraqitur jo me skuadren e plote per shkak te angazhimeve ne...
Read More
25
Jul
2016

Nigeriani Emerun largohet nga Tirana

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun ka mbyllur sot perfundimisht aventuren pak ditore me Tiranen. Lojtari u afrua javen e shkuar ne Zlatibor dhe iu kerkua te zhvillonte nje prove disa ditore per te pare formen e tij. Sulmuesi nuk pranoi te provohej dhe perfundimisht ka mbyllur sot aventuren, nderkohe qe nje dite me pare eshte larguar...
Read More
23
Jul
2016

OFK Grbalj – KF Tirana 1-0

Gol: Todorovic 66′   Formacioni: (4-3-3) Bakaj, Taku, Teqja, Turtulli, Hoxhallari, Yamamoto, Karabeci, Daja, Kerciku, Noma, Halili. U aktivizuan; Deliaj, Vucaj, Papa, Gjino, Peci, Nika.   Tirana ka humbur miqesoren e dyte ne Serbi perballe skuadres malazeze Grbalj. Bardheblute jane ndeshkuar ne minuten e 66′ pas nje rremuje ne zone dhe nje topi te devijuar...
Read More
21
Jul
2016

KF Tirana – OFK Petrovac 3-1

Golat: Halili 6′, Karabeci 29′, Bajrami 82′ Formacioni: 4-2-3-1 I. Lika, Teqja, Deliaj, Taku, Hoxhallari, Karabeci, Daja, Vucaj, Nika, Papa, Halili. U aktivizuan: Bakaj, Turtulli, Domgjoni, Kerciku, Bajrami, Gjino. Tirana ka fituar miqesoren e pare ne Serbi perballe skuadres malazeze OFK Petrovac. Bardheblute kane kaluar me sukses testin e pare fale golave te shenuar ne...
Read More
18
Jul
2016

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun i bashkohet skuadres ne Zlatibor

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun ka mberritur sot ne mesdite ne resortin ku skuadra eshte grumbulluar ne Zlatibor. Ai do te jete pjese e Tiranes, pasi me pare eshte gjetur akordi per te nenshkruar nje kontrate. Emerun do te kryej neser testet mjekesore dhe me pas do ti bashkohet skuadres ne stervitje per te zyrtarizuar me...
Read More
18
Jul
2016

Skuadra nis pergatitjet dy javore ne Zlatibor

Bardheblute kane nisur sot pergaitjet ne Zlatibor. Skuadra ka zhvilluar seancen e pare stervitore ne njeren nga fushat sportive prane hotelit per te nisur keshtu nje periudhe te ngjeshur pergatitore. Trajneri Ilir Daja se bashku me stafin e tij kane bere gati nje program intensiv, ku jane parashikuar dy seanca stervitore, kater takime miqesore si...
Read More
16
Jul
2016

David Domgjoni rikthehet dhe firmos tre vite te tjera bardheblu!

Mbrojtesi i talentuar David Domgjoni eshte rikthyer serish te Tirana dhe  ka firmosur nje kontrate te re. Futbollisti 19-vjecar ka nenshkruar ne ambientet e klubit nje marreveshje tre vjecare. Domgjoni ne gjashte muajt e fundit ka luajtur per Kastriotin duke bere paraqitje mjaft te mira dhe prej disa ditesh ai eshte bashkuar me skuadren bardheblu...
Read More
14
Jul
2016

Erion Hoxhallari rinovon kontrate me dy sezone te tjera bardheblu

Erion Hoxhallari ka firmosur sot ne ambientet e klubit kontraten e re qe e ben zyrtarisht pjese te Tiranes edhe per dy sezone te tjera. Mbrojtesi 20-vjecar ka nenshkruar nje marreveshje te re dhe me pas eshte prezantuar ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi” me shallin bardheblu ne duar. Hoxhallari eshte produkt i Tiranes dhe...
Read More
1 68 69 70 71 72
Powered by Live Score & Live Score App